Dominikańska Szkoła Patrzenia: Liev Schreiber

18 kwietnia 2013

Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza w czwartek, 18.04.2013 na kolejne spotkanie Szkoły Patrzenia, które poprowadzi o. Tomasz Rojek OP. Bohaterem spotkania będzie amerykański reżyser Liev Schreiber.

Myślenie religijne to coś więcej niż tylko znajomość doktryny. To cały świat widziany i rozumiany w pryzmacie Ewangelii. Stąd zaproszenie na zajęcia Szkoły Patrzenia. To znane i lubiane filmy, których autorzy – umiejętnie posługując się warsztatem – potrafili pokazać „coś więcej”. Nie jest to typowy Klub Filmowy. Projekcje będą przerywane i dyskutowane również w trakcie, by w ten sposób lepiej poznać język kina i nauczyć się jego symboliki.

Język religijny posługuje się alegoriami, w trakcie Szkoły staramy się rozpoznawać i rozumieć alegorie. Cykl DSP w sposób łatwy i przyjemny, za pomocą popularnych filmów, wcale nie z najwyższej półki, uczy myślenia, czytania obrazów i rozumienia symbolicznego.

Zajęcia prowadzi o. Tomasz Rojek OP.

Zajęcia Szkoły Patrzenia odbywają się zazwyczaj w czwarty czwartek miesiąca w Auli św. Tomasza (klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12, Kraków, III piętro), o godz. 18:15.

Potwierdź swoją obecność