Kalendarium

Na tej stronie można przeglądać wydarzenia ułożone jako kalendarium - zarówno zapowiedzi, jak i relacje z tego, co już za nami. Rozwinięciem poszczególnych wydarzeń są wpisy na naszym blogu, które ich dotyczą.

Archiwum:   2005   |   2006   |   2008   |   2012   |   2013   |   2014   |   2015   |   2016   |   2017   |   2018   |   2019   |   2020   |   Bieżące
 • 3 stycznia

  Lekcja religii dla dorosłych: „Zrodzony, a nie stworzony...” »

  Lekcje religii odbywają się w czwartki w Auli św. Tomasza (klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12, Kraków, III piętro), o godz. 18:15. W pierwszy czwartek stycznia, po świątecznej przerwie, o. Damian Mrugalski OP zatrzyma się na fragmencie Credo „Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało”.

  Potwierdź swoją obecność

 • 4 stycznia

  Wigilia Objawienia Pańskiego »

  W sobotę, 5 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej odbyła się pierwsza z zaplanowanych na ten rok wigilii gregoriańskich. W celebrację, przygotowaną przez grupę „Vigilantes”, mogli się włączyć wszyscy obecni. Modlitwę poprzedziła katecheza na temat liturgii uroczystości Objawienia Pańskiego.

  Katecheza była częścią serii katechez liturgicznych, organizowanych przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny przy współpracy środowiska związanego z rekolekcjami Mysterium fascinans, w ramach obchodów Roku Wiary (2012/2013). W czwartej katechezie, noszącej tytuł „O magach, stągwiach z winem i Jordanie” o. Tomasz Grabowski i ks. dk. Krzysztof Porosło skupili się na trzech tajemnicach, celebrowanych w uroczystości Objawienia Pańskiego: pokłonie mędrców, chrzcie Jezusa w Jordanie i weselu w Kanie Galilejskiej. Katechezę można obejrzeć w całości w serwisie Liturgia.pl, a także w serwisach społecznościowych i pobrać jako podcast – w formie wideo lub audio.

  Po katechezie celebrowaliśmy gregoriańską wigilię. Modlitwie przewodniczyli dominikanie z Ośrodka Liturgicznego: o. Tomasz Grabowski w asyście o. Tomasza Rojka, który odśpiewał Ewangelię z genealogią Jezusa Chrystusa na koniec liturgii wraz z grupą chorałową „Vigilantes”.

  Kolejną katechezę zaplanowano na 12 lutego, w Auli św. Tomasza przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie – będzie ona przygotowaniem do Wielkiego Postu, a jej tematem będą trzy Ewangelie z wielkopostnych skrutyniów.  Natomiast kolejna wigilia, dotycząca Zwiastowania, odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia (ze względu na termin Wielkanocy nastąpiło przesunięcie uroczystości). Wszystkich, którzy chcieliby z poćwiczyć przed wiglią na próbach, grupa chorałowa zaprasza w każdą środę o 19.00 do Auli przy Stolarskiej 12.

 • 5 stycznia

  Katecheza i wigilia uroczystości Objawienia Pańskiego »

  Katecheza pt. „O magach, stągwiach z winem i Jordanie” odbędzie się w wyjątkowo w kościele ss. Dominikanek, pw. Matki Bożej Śnieżnej na Gródku, ul. Mikołajska 21 w Krakowie.

  Po katechezie zapraszamy na gregoriańską wigilię uroczystości Objawienia Pańskiego.

  Potwierdź swoją obecność

 • 10 stycznia

  Lekcja religii dla dorosłych: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem” »

  Lekcje religii odbywają się w czwartki w Auli św. Tomasza (klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12, Kraków, III piętro), o godz. 18:15. W drugi czwartek stycznia o. Damian Mrugalski OP zatrzyma się na fragmencie Credo „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem”.

  Po Lekcji zapraszamy na Mszę św. o 19:30 w bazylice Najśw. Trójcy, a po niej na wspólne kolędowanie - rozpoczęcie przy szopce.

  Potwierdź swoją obecność

 • 10 stycznia

  Kolędowanie z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym »

  W czwartek, 10 stycznia 2013 po „Lekcji religii dla dorosłych” zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 19:30 w bazylice Najśw. Trójcy, a po niej na wspólne kolędowanie - rozpoczęcie przy szopce w bazylice.

  Mile widziane wszelkie wypieki, które pomogą we wspólnym świętowaniu.

  Potwierdź swoją obecność

 • 11 stycznia

  Tajemnice Świątecznych Piosenek - warsztaty dla dzieci z Anią Brodą »

  Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na niezwykłe spotkanie kolędowe dla rodziców i dzieci w każdym wieku. Poprowadzi je wokalistka i multiinstrumentalistka Ania Broda, znana zarówno z wykonawstwa muzyki tradycyjnej, jak i z komponowania doskonałych piosenek dla dzieci.

  Zajęcia pod intrygującym tytułem „Ania Broda i Tajemnice Świątecznych Piosenek czyli mini koncert i warsztacik dla najmłodszych słuchaczy” odbędą się w piątek, 11 stycznia o godz. 17:00 w sali parafialnej przy Bazylice Mariackiej, Plac Mariacki 7 w Krakowie. Ilość miejsc ograniczona, koszt udziału rodziny w takich zajęciach to 50 zł i nie jest on zależny od ilości dzieci w rodzinie. Aby zapisać się na zajęcia konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.liturgia.pl/zapisy/aniabroda. Decyduje kolejność zgłoszeń!

  Potwierdź swoją obecność

 • 12 stycznia

  Zjazd Szkoły Kantorów

 • 17 stycznia

  Lekcja religii dla dorosłych: „Ukrzyżowany również za nas...” »

  Lekcje religii odbywają się w czwartki w Auli św. Tomasza (klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12, Kraków, III piętro), o godz. 18:15. W trzeci czwartek stycznia o. Paweł Klimczak OP zatrzyma się na fragmencie Credo „Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany”.

  Potwierdź swoją obecność

 • 24 stycznia

  Dominikańska Szkoła Patrzenia: Kay Pollak »

  Myślenie religijne to coś więcej niż tylko znajomość doktryny. To cały świat widziany i rozumiany w pryzmacie Ewangelii. Stąd zaproszenie na zajęcia Szkoły Patrzenia. To znane i lubiane filmy, których autorzy – umiejętnie posługując się warsztatem – potrafili pokazać „coś więcej”. Nie jest to typowy Klub Filmowy. Projekcje będą przerywane i dyskutowane również w trakcie, by w ten sposób lepiej poznać język kina i nauczyć się jego symboliki.

  Język religijny posługuje się alegoriami, w trakcie Szkoły staramy się rozpoznawać i rozumieć alegorie. Cykl DSP w sposób łatwy i przyjemny, za pomocą popularnych filmów, wcale nie z najwyższej półki, uczy myślenia, czytania obrazów i rozumienia symbolicznego.

  Zajęcia prowadzi o. Tomasz Rojek OP.

  Zajęcia Szkoły Patrzenia odbywają się w czwarty czwartek miesiąca w Auli św. Tomasza (klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12, Kraków, III piętro), o godz. 18:15.

  Potwierdź swoją obecność

 • 26 stycznia

  Zjazd Szkoły Kantorów