Bierzmowanie i czuwanie na Gródku

7 czerwca 2014

W sobotę, 7 czerwca 2014 o 19:00 zapraszamy na liturgiczną wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w kościele sióstr Dominikanek w Krakowie. Podczas uroczystej Mszy świętej o. Michał Mitka OP udzieli sakramentu bierzmowania.

Czuwanie rozpoczniemy o godz. 19:00 Nieszporami (w języku polskim). Następnie, podczas wigilijnej Mszy świętej, 21 dorosłych osób, które od października odbywają przygotowanie w ramach katechumenatu, przyjmie sakrament bierzmowania z rąk o. Michała Mitki – przeora klasztoru oo. Dominikanów, upoważnionego przez biskupa krakowskiego. Kazanie podczas Eucharystii wygłosi o. Tomasz Grabowski, a przy ołtarzu nie zabraknie także o. Piotra Geislera, neoprezbitera, który w ostatnim roku akademickim posługiwał w katechumenacie i podczas Mszy na Gródku jako diakon.

Zakończeniem modlitwy będzie gregoriańskie czuwanie – matutinum (po polsku z elementami po łacinie), które poprowadzi schola Vigilantes, działająca przy Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym. Dla uczestników zostaną przygotowane teksty liturgii.

Zapraszamy wszystkich do kościoła sióstr Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej przy ul. Mikołajskiej 21. Osoby chętne do włączenia się w scholę lub asystę liturgiczną proszone są o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.

Jednocześnie przypominamy, że w dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego (niedziela, 8 czerwca) tradycyjnie nie będzie Mszy na Gródku o godz. 11. Kolejne Msze będą 15, 22 i 29 czerwca – po nich nastąpi wakacyjna przerwa, o której zakończeniu będziemy informować na blogu i w newsletterze.