Chór wystąpił w Rzeszowie

7 maja 2017

W niedzielę, 7 maja, Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego po raz pierwszy wystąpił poza Krakowem. Tym razem miał okazję zaśpiewać w kościele pw. św. Jacka oo. Dominikanów w Rzeszowie.

Mszę o godzinie 13:00 celebrował opiekun Chóru, o. Grzegorz Doniec OP, natomiast uczestnicy prowadzili śpiew. Tuż po liturgii odbył się koncert, w czasie którego został zaprezentowany repertuar maryjny Chóru. Wybór pieśni maryjnych nie był przypadkowy: zostały one wykonane ze względu na to, że koncert odbył się w maju – miesiącu szczególnie poświęconym Matce Bożej.

Podczas koncertu usłyszeć można było cykl pieśni Johannesa Brahmsa „Marienlieder”, utwór „Ave Maris Stella” Edvarda Griega oraz „Sicut lilium inter spinas” Marka Raczyńskiego.

Serdecznie dziękujemy za naprawdę liczną obecność na naszym koncercie, za wszystkie słowa uznania i za zaproszenia do kolejnych występów. Cieszymy się, że to właśnie Rzeszów był pierwszym miastem poza Krakowem, w którym mogliśmy zaprezentować fragmenty naszego repertuaru.