Chór zaśpiewał w Adwencie u karmelitów

13 grudnia 2016

Tegoroczny grudniowy koncert naszego chóru wpisał się w przeżywany obecnie w Kościele okres Adwentu. Przygotowaliśmy na tę okazję pieśni związane z Matką Bożą, która jest główną postacią w czasie oczekiwania na Boże Narodzenie.

7 grudnia w kościele oo. Karmelitów na Piasku i dzień później w kościele oo. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej wykonaliśmy cykl pieśni J. Brahmsa „Marienlieder”, „Ave Maris Stella” E. Griega, „Salve Regina” F. Poulenca oraz „Sicut lilium inter spinas” M. Raczyńskiego. Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas utwory nie tylko pomogły głębiej przeżyć uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, którą w tych dniach obchodziliśmy, ale także pozwoliły na jeszcze lepsze zrozumienie, jak wielką jest Ona dla nas Orędowniczką.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz wszystkie ciepłe słowa. Pozytywne przyjęcie po raz kolejny upewniło nas w tym, że praca, którą wykonujemy, nie idzie na marne. Szczególnie gorąco dziękujemy krakowskim karmelitom za zaproszenie oraz gościnę. Mamy nadzieję, że nadchodzący nowy rok będzie okazją do kolejnych tak wyjątkowych spotkań!