Do Rzeczy: Modlitwy człowieka mobilnego

27 marca 2014

W artykule „Modlitwy człowieka mobilnego”, zamieszczonym w 13 numerze tygodnika „Do Rzeczy”, publicysta zwraca uwagę m.in. na przygotowany przez Dominikanie.pl i serwis Liturgia.pl, którego wydawcą jest nasza Fundacja, projekt „7 Pierwszych”, o siedmiu sakramentach Kościoła katolickiego.

„Jakość wykonania tej prezentacji powinna stanowić wzorzec dla projektantów stron komercyjnych: bez niepotrzebnych ozdobników, bez przegadania, estetyczna, porządna, przemyślana koncepcja i perfekcyjna realizacja. Przyklasnąć!” – napisał Mistewicz. „Jezuici i dominikanie rywalizują w coraz lepszym wykorzystywaniu Internetu. Realizowane przez młodych księży projekty z zakresu nowych mediów są świetnie przemyślane, estetyczne i mądre” – dodaje Eryk Mistewicz.

Autor, który jest cenionym specjalistą od masowego komunikowania, podkreśla zarazem, że „młodzi katolicy łączą się wokół projektów ewangelizacyjnych w nowych mediach, tworzą aplikacje, strony, konta na Twitterze, budują społeczności wymieniają dobrymi doświadczeniami”.

„Nowe media nie są bowiem z natury złe bądź dobre. Są narzędziem takim jak każde inne. Narzędziem, które musi być mądrze użyte, przemyślane, proste, estetyczne. W biegu i zgiełku sięgnijmy po te realizacje, zobaczmy, rozsmakujmy się w nich” – podsumowuje Mistewicz.

Na podst. dominikanie.pl