Drugi wyjazd katechumenów

22 - 24 marca 2013

Na tydzień przed Paschą z katechumenami i osobami przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ruszyliśmy na drugi w tym roku wyjazd weekendowy. Byliśmy w naszym ulubionym ośrodku rekolekcyjnym w Skomielnej Czarnej u braci kapucynów.

Ośrodek rekolekcyjny świętego Ojca Pio kojarzy się nam bardzo dobrze. To błogosławione miejsce, w którym staramy się znaleźć przynajmniej raz do roku. Dlaczego? Ponieważ oprócz tego, że bracia kapucyni są bardzo gościnni i mają świetną kuchnię, to miejsce zostało zbudowane z myślą o rekolekcjach małych grup. Jest tam bardzo ale to bardzo, bardzo odpowiednia kaplica, wygodne pokoje i sporo sal do spotkań. 

Co robiliśmy? Przede wszystkim spędzaliśmy czas na adoracji, na słuchaniu Słowa i na wspólnych rozmowach. Najważniejszą z nich – jak co roku – była rozmowa o świętych. Każdy uczestnik kursu przygotował opowieść o tym, dlaczego właśnie danego świętego wybrał na patrona do chrztu lub do bierzmowania. Spędziliśmy blisko trzy godziny na słuchaniu siebie nawzajem. Dziwiliśmy się cudownym życiorysom i trochę z zazdrością a trochę z rozmarzeniem myśleliśmy o własnym życiu. Nie możemy też nie wspomnieć o wspaniałych tartach, którymi się zajadaliśmy w trakcie rozmowy. Tarty przygotowała Magda, która niestety nie mogła być z nami. 

Nie byliśmy sami w domu Ojca Pio. Byli z nami „Alternatywni”, grupa z Krakowa. Wspólnie odprawiliśmy mszę świętą w Niedzielę Palmową. Możecie się nam przyjrzeć na wspaniałych zdjęciach Matyldy. Nawet palmy mieliśmy – załuga to Mateusza i okolicznych sprzedawców ;-) Na mszy dołączył do nas nasz przyjaciel, brat Cezary – poprzedni dyrektor ośordka, który teraz mieszka w Krakowie, ale wciąż dogląda rozbudowy domu rekolekcyjnego.