Drugie rekolekcje kapłańskie

14 - 16 listopada 2013

W dniach 14-16 listopada 2013 r. w zakopiańskiej Księżówce odbyły się drugie w tym roku rekolekcje kapłańskie o liturgii, kóre zgromadziły 35 uczestników. Konferencje pt. „Eucharystia sercem wiary” wygłosił o. Tomasz Grabowski OP.

Pierwsza seria tematyczna rekolekcji kapłańskich, poświęcona liturgii, odbyła się w Księżówce w czerwcu. Listopadowe rekolekcje są przede wszystkim odpowiedzią na duże zainteresowanie listopadowymi terminami rekolekcji. Na zaproszenie odpowiedziało 35 kapłanów z różnych diecezji i zgromadzeń zakonnych.

Z racji skrócenia rekolekcji, ich program różnił się nieco od czerwcowego, ale wszystkie najważniejsze elementy zostały zachowane. Księża wspólnie celebrowali Eucharystię i niektóre godziny modlitwy uświęcenia czasu, a także nabożeństwa: wieczorną adorację i nabożeństwo pokutne, połączone z sakramentem pojednania.

Już teraz planowana jest kolejna seria tematyczna w czerwcu 2014 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez stronę Księżówki w pierwszym lub drugim kwartale nadchodzącego roku.