Katechezy w Sali na Górze o Mszy św.

13 października 2016

Razem z Salą na Górze rozpoczynamy cykl katechez w krakowskiej Bazylice Mariackiej. Dotychczas mówiono tam już o człowieku, o Kościele, o katolicyzmie, a ostatnio - o miłosierdziu. W tym roku sprawdzimy kiedy Msza przestaje być nudna.

Plakat katechezy Wielu katolików rezygnuje z chodzenia do kościoła z banalnego powodu: nudzą się. Jak skończyć z nudą w kościele i zakochać się w liturgii? O tym - przez najbliższe 9 miesięcy w Bazylice Mariackiej!

​Pierwsze i jedno z najczęstszych pytań dot. liturgii brzmi prawdopodobnie tak: po co chodzić do kościoła? Banalne, ale prawdziwe. Po co chodzić do kościoła, skoro nic mi to nie daje, po co wypowiadać te wszystkie słowa, śpiewać, modlić się. Do tematu zabierzemy się od fundamentów. Pierwsze z serii spotkań będzie o kulcie, liturgii i świątyni. Brzmi odlegle, ale to właśnie po to nam kościoły… O tym wszystkim opowie zafascynowany liturgią o. Stanisław Nowak, dominikanin z Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 października o godz. 19:15 w Bazylice Mariackiej przy Rynku Głównym w Krakowie. Zapraszają na nie: Sala na Górze, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny i Bazylika Mariacka.

Materiały ze spotkań będą dostępne także na stronie internetowej www.salanagorze.pl.