Katechumeni stali się wybranymi

17 kwietnia 2018

Dotychczas zawsze Wielki Post był dla kandydatów do chrztu ostatnim etapem przygotowań – nazywany jest czasem „oczyszczenia i oświecenia”. W tym roku jednak skrutynia odprawimy w okresie wielkanocnym.

Ów ostatni etap katechumenatu poprzedza obrzęd wybrania katechumenów i wpisania ich imion do specjalnej księgi, który miał miejsce w minioną niedzielę. Jest to najważniejszy moment całego katechumenatu. Zanim zostanie dokonane „wybranie”, wymaga się od katechumenów nawrócenia serca i zmiany obyczajów, dostatecznej znajomości nauki chrześcijańskiej oraz ducha wiary i miłości. Musieli publicznie wyrazić swoją wolę przyjęcia chrztu, a ojciec Maciej, odpowiedzialny za formację katechumenów, oznajmił wobec wspólnoty decyzję co do ich dalszego przygotowania.

Zachęcamy do modlitwy o łaskę wiary dla Jagody, Anety i Bartosza, aby ich serca pozostały otwarte na Pana przychodzącego do ich życia. Kandydatów swoją modlitwą otaczają uczestnicy Mszy na Gródku.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w obrzędach skrutyniów w kolejne niedziele wielkanocne (29 kwietnia i 13 maja) w kościele Matki Bożej Śnieżnej na Gródku, przy ul. Mikołajskiej w Krakowie oraz do wspólnej modlitwy za kandydatów do chrztu i bierzmowania. Sakramenty mają otrzymać w wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Trzecia niedziela wielkanocna była pierwszym od Niedzieli Palmowej spotkaniem na Gródku, a jednocześnie okazją do świętowania ósmych urodzin Fundacji i modlitwy w jej intencji.