Koncert i wspólne kolędowanie

12 stycznia 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół, Sympatyków i Współpracowników naszej Fundacji na koncert „Kolędy na trzy-czte-ry” i wspólne kolędowanie w czwartek, 12 stycznia 2017. Rozpoczynamy o 18:00 w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów.

Spotkanie rozpocznie się od koncertu kolęd z naszej nowej płyty „Kolędy na trzy-czte-ry” w wykonaniu chorzowskich muzyków: Magdaleny Krzywdy i Sławka Witkowskiego, a także Piotra Flisa (harfa romańska i flet prosty) oraz muzyków z Krakowa: Michała Wierby (fortepian), Huberta Kowalskiego (kontrabas) i Łukasza Kurzydły (instrumenty perkusyjne).

Sami autorzy napisali o płycie: „Kolędy znamy. Rzadziej śpiewamy. Częściej słuchamy, nucąc pod nosem. Niestety, w przestrzeni medialnej, są wypierane przez anglojęzyczne piosenki o śniegu, oddawaniu serca czy dzwonkach sań. Nie godzimy się na to, dlatego nagraliśmy płytę z kolędami wiele lat temu zapisanymi przez naszych przodków. Przywracamy pamięć i tradycję. Kochamy muzykę, mieszanie brzmień – muzyki dawnej, ludowej z jazzem i bluesem. Ta wielonurtowa kompozycja pozwala współczesnemu odbiorcy odnaleźć się wśród niecodziennych słów dawno zapomnianych kolęd”.

Około godz. 19 płynnie przjedziemy do wspólnego kolędowania, do którego zaproszeni będą wszyscy uczestnicy spotkania, a zakończy ją już nieformalne spotkanie przy kawie. Będzie to także okazja do zakupu płyt, książek i śpiewników z bożonarodzeniowej oferty Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w promocyjnych cenach - w tym płyty „Kolędy na trzy-czte-ry” i śpiewnika z tradycyjnymi kolędami i pastorałkami.

Wejście do kapitularza przez furtę klasztoru oo. Dominikanów, od ul. Stolarskiej 12. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale część miejsc siedzących na wszystkie części programu będzie zarezerwowana dla darczyńców projektu wydania kolęd.