Kończymy Msze na Gródku do wakacji

27 maja 2018

Sobotnią wigilią i niedzielną Mszą w dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego zakończyliśmy tegoroczny „sezon” Mszy niedzielnych na Gródku. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nich mniej lub bardziej regularnie i cieszymy się, że mogliśmy przez ten rok towarzyszyć modlitwą katechumenom i bierzmowanym, aby w tym samym miejscu, w minioną sobotę przyjąć ich do grona ochrzczonych.

Dziękujemy przede wszystkim drogim Siostrom Dominikankom, za gościnę i modlitwę - a także wszystkim, którzy podejmowali posługi i koordynowali je - tu szczególne podziękowania dla niezawodnej Moniki Lipińskiej OPs, a także dla braci Krystiana Neściora, Dominika Zarychty, Tobiasza Cieślaka oraz Piotra Olesia, a także dla Jakuba Lamparskiego.

Pamiętajcie więc, że w tę niedzielę (27.05) i w żadną z niedziel od czerwca do września Mszy św. o 11:00 nie będzie (na Gródku są Msze o 7:30 i 19:00, na Stolarskiej 8:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:30, 17:00, 19:00, 20:20, 21:30, a w kościele św. Idziego 9:00 i 12:00).

Jeśli byliście uczestnikami naszych Mszy, pewnie dostaliście tę wiadomość także mailem - jej treść można zobaczyć tutaj. Korzystając z okazji, chcemy wspomnieć o kilku nadchodzących inicjatywach, które uważamy za naprawdę wartościowe i związane z naszą Fundacją:

Sobota, 19 maja - to (już miniona) data naszej wigilii - mamy dla Was piękne zdjęcia, a niedługo na Liturgia.pl będzie można zobaczyć świetną relację wideo - śledźcie stronę!

Sobota, 26 maja - o 10:00 święcenia prezbiteratu (w tym br. Piotr Oleś OP, który towarzyszył nam w katechumenacie i nie tylko), o 20:30 wigilia gregoriańska Trójcy Świętej w Kapitularzu.

Niedziela, 27 maja - przez cały dzień Odpust dominikański Świętej Trójcy w Bazylice i Klasztorze, zapraszamy na nasze stoisko w krużgankach i polecamy inne atrakcje.

Piątek, 1 czerwca - spodziewana data rozpoczęcia sprzedaży świetnej książki „Theologia prima. Czym jest teologia liturgiczna?” Davida W. Fagerberga - do tego czasu można zamowić ją taniej.

Weekend, 7-9 września - rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans w Krakowie, wkrótce ogłosimy szczegóły, a zapisy ruszą w czerwcu - warto jednak zarezerwować ten termin!