Liturgiczne espresso - ruszają katechezy

15 października 2018

„Liturgiczne espresso” to cykl spotkań, które w trzecie poniedziałki miesiąca w roku akademickim organizujemy u krakowskich dominikanów. Pierwsze już 15 października o 19:00.

O liturgii będą mówić ojcowie z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego – i nie tylko. Katechezy adresowane są nie tylko do osób zaawansowanych w wiedzy religijnej i teologicznej, ale też do tych, którym słowo liturgia niewiele mówi, a chcieliby swoją wiedzę poszerzyć.

Po cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem spotkaniach „Liturgia domowa”, Dominikański Ośrodek Liturgiczny chce zaproponować cykl comiesięcznych spotkań o liturgii w wersji lekkiej i przystępnej. Liturgia bowiem nie jest tylko przedmiotem dla specjalistów, teologów czy dla znających łacinę czy tradycje Kościoła. Liturgia jest w Kościele dla wszystkich. Chcemy dać szansę tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na taki luksus, a chcą karmić się i pogłębiać swoje życie duchowe.

„Liturgiczne espresso” – ma łączyć aspekt wyrazistości smaku przekazywanych treści z krótką formą (jak niewielka objętość espresso) i nieformalnym charakterem dyskusji (jak spotkanie przy kawie). Nie zabraknie też prawdziwej kawy od Lajkonika - szczegóły na spotkaniu!

Temat spotkania będzie ogłaszany z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystkie pytania, jakie uczestnikom przyjdą do głowy, mogą wysyłać poprzez stronę www.liturgiczne.es.

Spotkanie prowadzić będzie Anna Łoś z Radia Kraków, której zadaniem będzie przepytywanie różnych gości.