Misje w parafii Bożego Ciała na Kazimierzu

20 - 25 października 2019

Serdecznie zapraszamy Was na Misje ewangelizacyjne, które przygotowujemy z o. Tomaszem Nowakiem OP z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego - przed nami cały tydzień ciekawych wydarzeń na krakowskim Kazimierzu. Przybywajcie od 20 października!

Od niedzieli do piątku (20-25 października 2019) będziemy spotykać się na Mszy św. o 19:00, a po niej (około 19:45) od poniedziałku na dodatkową godzinę modlitwy i rozważania Tajemnicy Eucharystii.

21 października - poniedziałek

Akatyst ku czci Bogarodzicy. Bizantyjska liturgia z VI w. zapraszająca do refleksji nad tajemnicą Wcielenia Słowa Bożego. Słowo Ciałem się stało i wciąż mieszka między nami w tajemnicy Eucharystii - Bożego Ciała.

22 października - wtorek

Adoracja w ciszy + muzyka Taizé. Czas na przebywanie przed Tajemnicą Bożej Obecności w ciszy pogłębionej przez medytacyjne kanony z francuskiej wspólnoty Taizé.

23 października - środa

Wspólne śpiewanie nabożne pieśni eucharystycznych. Teksty i melodie tych mają niezwykły potencjał kształtowania naszej eucharystycznej wyobraźni. Chcemy się dać prowadzić utworom zarówno dawnym, jak współczesnym, zarówno jedno-, jak i wielogłosowym.

24 października - czwartek

Gregoriańska Wigilia Uroczystości Bożego Ciała. Chorał gregoriański to śpiew własny Kościoła rzymskiego, dla wielu jednak nieznany. Bracia dominikanie i schola San Clemente poprowadzą liturgiczną wigilię uroczystości Bożego Ciała. Na tę liturgię, ułożoną przez św. Tomasza z Akwinu w XIII w., uczestnicy usiądą w stallach zakonnych, by doświadczyć tej modlitwy w tradycyjnej, monastycznej wersji, gdzie modli się nie tylko umysł, ale całe ciało: naprzemienne wstawanie i siadanie chórów, ukłony na "Chwała Ojcu...".

25 października - piątek

Wyjście na ulice Kazimierza i błogosławienie miasta. W piątkową noc Kazimierz tętni życiem. Na koniec naszych misji, zachwyceni Emmanuelem, czyli Bogiem-z-nami, Tym, którego w Eucharystii przyjmowaliśmy przez cały tydzień, chcemy wyjść w miasto i tą Obecnością Emmanuela się podzielić. Procesja do „4 ołtarzy”, tak jak w uroczystość Bożego Ciała. 

Na zakończenie agapa przy kościele.