Msze wotywne już u św. Dominika

24 maja 2013

W dniu wspomnienia przeniesienia Relikwii św. Ojca Dominika – rozpoczęliśmy cykl mszy św. wotywnych ku czci św. Dominika w kaplicy Myszkowskich, noszącej jego wezwanie. Msze te będą celebrowane w każdy wtorek o godz. 9.00 w intencji osób oczekujących na narodziny dziecka i proszących o dar potomstwa.

Mszy św. inaugurującej naszą obecność w kaplicy Myszkowskich przewodniczył przeor krakowskiego klasztoru oo. Dominikanów, o. Paweł Kozacki.

Po Eucharystii odmawiana jest Litania do św. Dominika i odczytywane są intencje, które przez cały tydzień można wrzucać do puszki znajdującej się przy kaplicy św. Dominika. Stałą intencją jest także prośba za rodziny, które oczekują na dar potomstwa i małżeństwa, które napotykają na problemy, prosząc o ten dar.

Dla zespołu Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego cotygodniowe Msze wotywne to także sposobność do dziękczynienia za wszystkich przyjaciół i dobroczyńców naszej Fundacji, dzięki którym może ona nadal funkcjonować.

Ten dzień uroczyście świętowali także dominikanie w Bazylice św. Sabiny i domu generalnym w Rzymie, o czym na swoim blogu wspomniał o. Dominik Jurczak OP.