Muzyka Duszy 2019 w Gdańsku

2 - 5 maja 2019

Ojcowie Dominik Jurczak i Wojciech Sznyk z naszej Fundacji znajdą się w gronie prowadzących Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Muzyka Duszy” 2019, które odbędą się w Gdańsku w terminie 2-5 maja 2019 - zapisy ruszyły już w połowie lutego.

Liczna obsada prowadzących gwarantuje niezwykle bogaty w przeżycia czas: śpiewu, modlitwy, wewnętrznej przemiany. Część warsztatową poprowadzą: Magdalena Szymańska, Anita Pyrek-Nąckiewicz, s. Karen Trafankowska CFSN, Olga Trzebicka, Krzysztof Dudzik, Piotr Frey OP, Rafał Grozdew, Dawid Kusz OP, Rafał Maciejewski, Wojciech Sznyk OP. Część duszpasterską poprowdzi Dominik Jurczak OP, prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Nad przygotowaniem orkiestry będą czuwać Patrycja Kaleczyc, Anita Broniewska-Telega.

Organizatorzy zapraszają także na koncert, który odbędzie się w ramach warsztatów. Wystąpi Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis z niezwykle ciekawym repertuarem.

Na program Warsztatów składają się: zajęcia warsztatowe ze śpiewu wielogłosowego oraz ze śpiewu chorałowego, indywidualne zajęcia z emisji głosu, część duszpasterska: msze, konferencje, spowiedzi, rozmowy indywidualne oraz koncert. Zajęcia odbywać się będą w gdańskich kościołach św. Jana i św. Katarzyny.

Głównym organizatorem warsztatów jest Klasztor oo. Dominikanów w Gdańsku, realizuje je Stowarzyszenie muzykaliturgiczna.pl. Od początku istnienia projektu nasza Fundacja z chęcią go wspiera, a serwis Liturgia.pl jest patronem medialnym.

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez stronę internetową muzykaliturgiczna.pl, ilość miejsc jest ograniczona. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł (dla uczniów i studentów 100 zł).