Noli me tangere: muzyczna medytacja na święto św. Marii Magdaleny

22 lipca 2019

„Mario”. „Nauczycielu!”. Spotkanie Zmartwychwstałego Mistrza z wierną uczennicą o poranku trzeciego dnia było inspiracją do napisania wyjątkowego utworu Noli me tangere, który będzie wykonany podczas tegorocznych Warsztatów Muzyki Niezwykłej w liturgiczne święto św. Marii Magdaleny.

Muzykę stworzyli związani z naszą Fundacją artyści Paweł Bębenek, Urszula Rogala i Tomasz Samulnik OP. Oprócz zespołu wokalnego usłyszymy uznanych artystów jazzowych Piotra Barona (saksofon) i Macieja Adamczaka (kontrabas). 

„Noli me tangere jest zaproszeniem do pójścia po śladach Marii Magdaleny, zachętą do wsłuchania się w Jej świadectwo dotyczące życia, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa”, mówi kontrabasista Maciej Adamczak. „Wybranym z Pisma Świętego tekstom, z zachowaniem ich oryginalnego kształtu i brzmienia, nadano formy krótszych i dłuższych utworów muzycznych, w taki sposób, aby poprzez wielokrotne ich powtarzanie, utrwalanie i rozważanie stworzyć przestrzeń dla chrześcijańskiej modlitwy i medytacji.”

Koncert odbędzie się w poniedziałek 22 lipca o godz. 20.15 w Bazylice Ojców Dominikanów pw. Świętej Trójcy w Krakowie. Zapraszamy wszystkich serdecznie - wstęp wolny.