Nowy prezes naszej Fundacji

17 września 2016

Podczas tegorocznych wakacji dużo się u nas działo. Nie tylko braliśmy udział w przygotowaniu liturgii podczas Światowych Dni Młodzieży i przeżyliśmy rekordowe rekolekcje Mysterium fascinans, ale przede wszystkim rozpoczęli u nas pracę trzej nowi ojcowie.

Zgodnie z decyzją prowincjała polskich dominikanów, o. Pawła Kozackiego, stanowisko prezesa objął o. Dominik Jurczak OP. Jest on absolwentem teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, członkiem Międzynarodowej Komisji Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego, liturgistą i kantorem bazyliki św. Sabiny w Rzymie, obecnie także doktorantem i asystentem w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” w Rzymie. Jeszcze przez rok będzie mieszkał w Wiecznym Mieście.

Na stanowisku zastąpił o. Tomasza Grabowskiego OP, który zarządzał Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym przez dekadę (od 2005 roku, z krótką przerwą), a 1 września objął stanowisko prezesa Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” i przeniósł się do Poznania. Mimo odległości pozostanie jednak oczywiście naszym stałym współpracownikem i przyjacielem.

Poniżej udostępniamy kazanie o. Tomasza z ostatniej Mszy niedzielnej na Gródku, którą odprawiał w Krakowie w sierpniu - była to okazja do spotkania dla wszystkich, którzy spotkali go na swojej drodze wiary; także do uścisków, pożegnań i podziękowań (Ewangelię śpiewa o. Stanisław Nowak).

Do naszego zespołu dołączył także o. Stanisław Nowak OP, który przez ostatnie lata pracował nad serwisem Dominikanie.pl w klasztorach w Lublinie i Poznaniu oraz o. Grzegorz Doniec OP, neoprezbiter, muzyk-instrumentalista, pasjonat liturgii i muzyki liturgicznej, znany z wielu inicjatyw muzycznych, związanych głównie z popularyzacją chorału gregoriańskiego.