O transsubstancjacji u mniszek

22 - 23 listopada 2013

Prezes naszej Fundacji już po raz drugi został zaproszony przez mniszki dominikańskie z wykładem o liturgii. Tym razem wykład omawiał XVI-wieczny fresk Rafaela Santi „Tryumf Eucharystii”. Na podstawie dzieła sztuki o. Tomasz analizował zagadnienie obecności eucharystycznej.

Wizyta konferencjonisty i dwojga pracowników Fundacji w urokliwej, niewielkiej miejscowości Święta Anna była jednocześnie okazją do planowania pracy jednego z działów.

Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego żyją w odosobnieniu, za ścisłą klauzurą, modlą się i ofiarują swoje życie w intencji pracy swoich braci – ojców dominikanów. Każdy z braci zna imiennie siostrę, która ofiarowuje w szczególności za niego swoje modlitwy już od rozpoczęcia nowicjatu.

Konwent św. Anny jest położony niedaleko Częstochowy. XVII-wieczny, pobernardyński kompleks z dala od głównych traktów komunikacji dobrze służy mniszkom. Uprawiają tam ogród, gospodarstwo i wytwarzają miód. Niedawno zakończył się generalny remont kościoła, ale nadal trwają prace na terenie klasztoru, więc jeśli chcecie, możecie wesprzeć siostry dowolną ofiarą, wpłaconą na ich konto:

Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego
Aleksandrówka 42, 42-248 Przyrów
23 1020 1664 0000 3302 0159 8358

Prezentację ilustrującą wykład można zobaczyć tutaj. Aby umówić podobny lub inny wykład w dowolnej parafii lub wspólnocie, wystarczy się z nami skontaktować i ustalić dogodny termin.