Pierwsza wigilia św. Katarzyny

28 kwietnia 2015

We wtorek, 28 kwietnia, zapraszamy na wigilię dnia św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła i patronki Europy. W Trzecim Zakonie dominikańskim (dla tercjarzy - świeckich dominikanów) jest to uroczystość.

Matutinum, czyli tradycyjna, gregoriańska wigilia, rozpocznie się o godz. 20:30 w kościele Matki Bożej Śnieżnej na Gródku, przy ul. Mikołajskiej 21 w Krakowie. Modlitwę poprowadzi grupa chorałowa Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego „Vigilantes” pod przewodnictwem br. Wojciecha Sznyka OP, udział wezmą także mniszki dominikańskie.

Psalmy i czytania będą wykonywane po polsku, a pozostałe części po łacinie. Dla uczestników modlitwy będą przygotowane teksty.

W tym roku wigilia św. Katarzyny będzie sprawowana na Gródku po raz pierwszy, choć kiedyś już odprawialiśmy nabożeństwo ku czci św. Katarzyny w kaplicy jej poświęconej w bazylice przy ul. Stolarskiej. Dotychczas przez Grupę chorałową celebrowane były m.in. wigilie Wszystkich Świętych, I Niedzieli Adwentu, Epifanii (Trzech Króli), Zwiastowania Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego, Trójcy Najświętszej i św. Jacka.