Pierwsze rekolekcje dla katechumenów

13 - 15 listopada 2015

W weekend 13-15 listopada znów gościliśmy w klasztorze karmelitów w Czernej. Tydzień wcześniej odbywały się tam warsztaty Szkoły Kantorów – a tym razem pierwsze rekolekcje wyjazdowe dla grona prawie 50 dorosłych, przygotowujących się do przyjęcia chrztu i bierzmowania.

Rekolekcje prowadził o. Wojciech Sznyk OP, odpowiedzialny w Fundacji za tegoroczny kurs, wspomagany przez dwóch braci studentów oraz świeckich katechistów. Wyjazd był okazją do wzajemnego poznania się obydwu grup i wspólnej modlitwy. Uczestnicy mieli także okazję wysłuchać konferencji o Piśmie Świętej, wygłoszonej przez br. Mateusza; o modlitwie, wygłoszonej przez br. Radosława oraz konferencji i homilii o. Wojciecha.

Czerna to niewielka, malowniczo położona miejscowość niedaleko Krakowa. Klasztor karmelitów bosych, przy którym dziś istnieje Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego, w XVII-XVIII w. był eremem, a dziś jest miejscem licznych pielgrzymek z całej Polski. Niedawno do użytku oddany został Dom Pielgrzyma, w którym korzystaliśmy z pomieszczenień na spotkania oraz wyśmienitej restauracji.