Pierwsze warsztaty Chóru Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego

20 - 22 listopada 2015

W weekend 20-22.11.2015 w Zembrzycach odbyły się warsztaty muzyczno-integracyjne naszego chóru. Zebrani w samochodowe grupki uczestnicy dotarli w piątek na miejsce, aby ok. 21.30 rozpocząć pierwsza próbę z utworami Händla, Faure i Durufla.

Przez całą sobotę, z przerwami na posiłki i krótkie odpoczynki po nich, odbywały się próby. Praca była ciężka, ale ułatwiło ją pojawienie się drugiego dyrygenta, pana Mateusza, który odciążył Ewę Kieres i ćwiczył z panami ich partie. Równocześnie z próbami odbywały się zajęcia z panią Joanną Radziszewską, która ćwiczyła z mniejszymi grupkami i pomagała uporać się z momentami sprawiającymi różne trudności.

W trakcie wyjazdu uczestnicy postanowili się także lepiej poznać: poznali swoje imiona i zainteresowania, a także odśpiewaliśmy „Sto lat” (oczywiście jak na chór przystało – na głosy) koleżance, która tego dnia obchodziła urodziny. Nieodłączna była też integracja nieoficjalna oparta na rozmowach czy wieczorach z gitarą. W niedzielę chór uczestniczył we Mszy Franciszkańskiego Ruchu Małżeństw i odbywał dalsze próby, aby około 16 zakończyć warsztaty i wrócić do Krakowa.

Wyjazd okazał się owocny zarówno w kwestiach muzycznych, jak i integracyjnych. „Lepiej się poznaliśmy dzięki czemu możemy też lepiej śpiewać” – podsumowują go uczestnicy.