Poprowadziliśmy pierwsze rekolekcje w Księżówce

3 - 6 czerwca 2013

W dniach 3-6 czerwca 2013 o. Tomasz Grabowski OP z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego poprowadził pierwsze (mamy nadzieję, że nie ostatnie) rekolekcje kapłańskie w zakopiańskiej Księżówce. Uczestniczyło w nich 14 księży z różnych części Polski i nie tylko.

Rekolekcjonista podczas kilku, zaplanowanych w programie czterech dni rekolekcyjnych konferencji mówił o rycie Mszy świętej z perspektywy duchowości kapłańskiej. Nie były to jednak tylko teoretyczne wykłady, ale praktyczne porady dotyczące przeżywania liturgii i powołania kapłańskiego.

Rozważania rekolekcyjne były wpisane w rytm celebrowanej wspólnie liturgii: codziennej Mszy świętej, koncelebrowanej przez wszystkich uczestników, która stanowiła centralny punkt dnia – oraz kolejnych godzin Liturgii uświęcenia czasu (brewiarza). Dzień kończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środowej liturgii – podczas Mszy św. i celebracji nabożeństwa pokutnego – księżom towarzyszyli pracownicy Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, którzy poprowadzili śpiew.

Kończąc pierwsze wspólnie organizowane rekolekcje, zaczęliśmy już z księdzem dyrektorem Księżowki planować kolejne, które mamy nadzieję przeprowadzić tam dla wszystkich chętnych w pierwszej połowie 2014 roku.