Poznaj wykonawców nowej płyty „Maranatha”

3 grudnia 2015

Początek grudnia to ostatni etap produkcji naszej nowej płyty, zapowiadanej w wakacje, który poprzedziły nagrania i mastering. Krążek trafi do pierwszych pasjonatów muzyki liturgicznej w pierwszej połowie grudnia, a już dziś rozpoczynamy przedsprzedaż w sklepie internetowym. Sami nie możemy się doczekać!

„Matanatha” to płyta, na którą składają kompozycje naszych przyjaciół, między innymi Piotra Pałki, Dawida Kusza OP, Pawła Bębenka, Urszuli Rogali, Michała Kłosa – ludzi w mocno związanych ze środowiskiem polskich Dominikanów. Niektóre z nich zostały skomponowane blisko trzydzieści lat temu, inne w ostatnim czasie, dlatego na nagraniu usłyszycie utwory bardzo dobrze znane i zupełnie nowe.

Cieszymy się, że w przeważającej mierze wykonania poszczególnych pieśni prowadzili ich kompozytorzy. W nagraniach wziął udział trzydziestoosobowy chór złożony z ludzi z różnych stron Polski, ale wraz z orkiestrą i organistą, połączonych przyjaźnią i wspólnym przekonaniem, że „Słowo Boże nie może być tylko mową”, lecz trzeba wypowiedzieć Je w pieśni.

Płyta będzie dostępna w sklepie internetowym pod adresem sklep.liturgia.dominikanie.pl, w sklepie w krużgankach Klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie (ul. Stolarska 12, tel. 12 44 66 265) oraz w sklepach i księgarniach w całej Polsce.

Poniżej prezentujemy na zdjęciach wykonawców, którzy wzięli udział w nagraniu płyty w Jarosławiu.