Przekaż 1% na Fundację

11 marca 2014

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny, będąca organizacją pożytku publicznego, zachęca do przekazywania 1% podatku na jej cele statutowe. Można to zrobić bez ponoszenia żadnych kosztów poprzez wpisanie odpowiedniego numeru przy wypełnianiu deklaracji podatkowej.

Jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy narzędzia do jej przeżywania w liturgii. Wierzymy, że dzięki temu odnowi się Kościół.

Prowadzimy działalność pożytku publicznego w zakresie nauki i wychowania, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji poprzez nasze projekty edukacyjne, wydawnicze czy duszpasterskie. Bieżące i archiwalne inicjatywy można bliżej poznać w zakładce „Projekty” na górze naszej strony.

PIT-37

Każdy, kto podziela to przekonanie o zasadniczej roli liturgii w życiu Kościoła, może przekazać 1% swojego podatku poprzez wpisanie numeru KRS 0000354036 przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Prosimy także, abyście tę informację udostępniali rodzinie i znajomym (można podać nasz numer KRS lub adres stony, a na Facebooku znajdziecie pomocne grafiki i wydarzenie).

Warto pamiętać, że przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, bo i tak trzeba go zapłacić. Jeżeli ktoś nie wskaże organizacji pożytku publicznego, cały podatek trafi do urzędu skarbowego.