Przyjęcie trojga katechumenów

3 grudnia 2017

W pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017, w kościele na Gródku troje kandydatów zostanie formalnie przyjętych do katechumenatu w obrzędzie liturgicznym. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy podczas niedzielnej Mszy św. o 11:00.

W specjalnym obrzędzie, zaczerpniętym z księgi liturgicznej Obrzędów chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych, troje kandydatów uczestniczących w tegorocznym kursie przygotowującym do chrztu: Aneta, Jagoda i Bartosz, skieruje do wspólnoty Kościoła prośbę o wiarę, natomiast zebrana wspólnota zadeklaruje gotowość do pomagania im w znalezieniu i naśladowaniu Chrystusa.

Następnie kapłan naznaczy znakiem krzyża czoło, uszy, oczy, usta i barki katechumenów oraz wręczy im symbol krzyża i księgę Ewangelii, które będą im nieodzownie towarzyszyły w dalszej drodze.

W imieniu duszpasterza i katechistów zapraszamy do wspólnej modlitwy za kandydatów, którzy tego dnia staną się katechumenami. Będziemy im towarzyszyć aż do momentu przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego – ale także na ich dalszej drodze.

Polecamy także poniższy film, przygotowany jako zaproszenie na ten sam obrzęd kilka lat temu.

Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie katechumenów, a także uczestników kursu przed Bierzmowaniem i Przyjaciół Fundacji zapraszamy także we wtorki na śniadania w biurze Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego przy Dominikańskiej 3/11. Zapewniamy kawę i herbatę, a resztę każdy przynosi na miarę swojego apetytu :-)