Przyjmij chrzest lub bierzmowanie u dominikanów

16 września 2016

Po raz kolejny grupa osób w różnym wieku i o najróżniejszym doświaczeniu życiowym będzie przygotowywała się do przyjęcia chrztu wraz z bierzmowaniem i komunią na naszym kursie przy krakowskim klasztorze dominikanów. Drugą grupę stanowić będą ochrzczeni, którzy nie przyjęli bierzmowania lub pierwszej komunii i teraz chcą to nadrobić.

Droga stawania się chrześcijaninem dla każdego jest inna. Jednak każdy, kto ostatecznie chce przyjąć sakramenty wtajemniczenia lub jest gotów podjąć trud rozeznawania tej drogi, jest zaproszony na nasze spotkania: rozpoczęcie kursu do niczego nie zobowiązuje.

Kurs przygotowawczy był obecny w Kościele niemal od jego początku; tradycyjnie trwał trzy lata, a obecnie w Krakowie rozciągnięty jest od początku października do Wielkanocy, kiedy to kandydaci przyjmują chrzest. Bierzmowanie udzielane jest w drugiej grupie kilka tygodni później, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Do tego czasu wszyscy uczestniczą w cotygodniowych, dwugodzinnych spotkaniach (odpowiednio w poniedziałek lub wtorek).

Katechumenat to droga stawania się chrześcijaninem. To czas w którym poznajesz podstawowe prawdy wiary, Biblię, uczysz się modlić i uczestniczyć w liturgii, a przede wszystkim poznajesz wspólnotę Kościoła.

Kurs nasza Fundacja organizuje już po raz siódmy. Aby się zapisać, wystarczy wypełnić przed końcem września krótki formularz internetowy. Sakrament to najpewniejszy sposób na przyjęcie łaski i działania Boga. Właśnie życia z Bogiem chcemy się uczyć. Kolejna okazja dopiero za rok!