Rekolekcje „Droga św. Piotra” dla księży

16 - 19 maja 2016

W połowie maja już po raz szósty będziemy prowadzić rekolekcje kapłańskie o liturgii w zakopiańskiej Księżówce – domu rekolekcyjnym, który już od przesło stu lat służy polskiemu duchowieństwu.

Tym razem o. Tomasz Grabowski OP wygłosi rekolekcje pt. „Droga św. Piotra”. Konferencje będą zarazem komentarzem do wybranych fragmentów Ewangelii, jak i okazją do zastanowienia się nad powołaniem i jego realizacją. Zwyczajowo konferencje będą zawierać nawiązania do eucharystii i sposobu jej przeżywania.

Rekolekcje odbędą się w dniach 16-19.05.2016 (poniedziałek-czwartek). Udział w rekolekcjach to okazja do modlitwy i wyciszenia, ale także do wypoczynku w dogodnych warunkach, jakie stwarza odnowiony dom rekolekcyjny i bliskość tatrzańskich szlaków.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.ksiezowka.zakopane.pl. Kolejna seria rekolekcji kapłańskich o liturgii planowana jest na termin 26-28 listopada 2016 (czwartek-sobota).

Na terenie Księżówki znajdują się trzy kaplice i własny refektarz. Przebywając w Księżowce można korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego internetu oraz stanowisk komputerowych, sal telewizyjnych, a także z czytelni. Bezpośrednio pod domem znajduje się obszerny parking. Księżówka położona jest u stóp Kasprowego Wierchu – pieszy spacer do Kuźnic to około kwadrans, a na Krupówki około 30 minut, w pobliżu rozpoczynają się szlaki piesze na Giewont, Kasprowy Wierch czy Kalatówki. Wnętrze domu można obejrzeć w Google Street View.

Tomasz Grabowski – ur. 1978, święcenia 2009, dominikanin, prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, członek Komisji Liturgicznej Polskiej Prowincji Dominikanów, opiekował się katechumenatem dla dorosłych, wykładowca w Kolegium oo. Dominikanów, z zamiłowania historyk rytu dominikańskiego.