Rekolekcje kapłańskie o liturgii z umiłowanym uczniem

25 - 28 maja 2015

Pod koniec maja już po raz czwarty będziemy prowadzić rekolekcje kapłańskie o liturgii w zakopiańskiej Księżówce – domu rekolekcyjnym, który już od przesło stu lat służy polskiemu duchowieństwu.

Tym razem o. Tomasz Grabowski wygłosi rekolekcje pt. „Pan widziany oczyma umiłowanego ucznia. Komentarz do wybranych fragmentów Ewangelii wg św. Jana”. Rekolekcjonista skupi się na duchowości kapłańskiej widzianej przez pryzmat Ewangelii umiłowanego ucznia. Jest ona zapisem intymnej drogi Jana, w której rozpoznaje synostwo Boże Chrystusa.

Konferencje będą zarazem komentarzem do wybranych fragmentów Ewangelii, jak i okazją do zastanowienia się nad powołaniem i jego realizacją. Zwyczajowo konferencje będą zawierać nawiązania do eucharystii i sposobu jej przeżywania, a jedna z nich będzie poświęcona duszpasterstwu liturgicznemu.

Zapraszamy wszystkich księży, a pozostałe osoby prosimy o przekazanie tej informacji duszpasterzom. Rekolekcje odbędą się w dniach 25-28.05.2015 (poniedziałek-czwartek) – zapisy powoli dobiegają końca, a ilość miejsc jest ograniczona. Udział w rekolekcjach to bez wątpienia okazja do modlitwy i wyciszenia, ale także do wypoczynku w dogodnych warunkach, jakie stwarza dom rekolekcyjny i bliskość tatrzańskich szlaków.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie projektu. Kolejna seria rekolekcji kapłańskich o liturgii planowana jest na termin 26-28.11.2015.