Rekolekcje w Hermanicach

24 marca 2015

W dniach od 2 do 4 marca odbyły się w klasztorze oo. Dominikanów w Hermanicach rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Prowadził je br. Wojciech Sznyk OP, diakon z Krakowa, pracujący w naszej Fundacji.

Dzieci ze szkoły podstawowej miały okazję wysłuchać trzyczęściowej bajki z morałem, której bohaterami były aniołki i diabełki, natomiast młodzież gimnazjalna, w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, poznawała zagadnienia związane z Bożym miłosierdziem.

Parafia w Hermanicach została erygowana w 1983 r., a w 1987 r. tamtejsze duszpasterstwo parafialne biskup katowicki Damian Zimoń powierzył dominikanom. Wkrótce wybudowano kaplicę, w której do dziś znajduje się obraz „Matki Bożej Słowa Bożego” – wizerunek w stylu barokowym, namalowany dla klasztoru dominikanów w Gidlach przez nieznanego autora prawdopodobnie w XVIII w.; a także kościół parafialny, poświęcony w 2001 roku. Od początku kwitło tu duszpasterstwo młodzieżowe. Dominikanie prowadzą m.in. katechezę w szkołach Ustronia, wspomagając w ten sposób parafię św. Klemensa, na terenie której znajduje się większość ustrońskich szkół (opr. na podst. strony parafii).