Rekolekcje w Opatówku

20 - 23 maja 2012

W dniach 20-23 maja 2012 r. w Opatówku (woj. wielkopolskie) Dominikański Ośrodek Liturgiczny prowadził rekolekcje dla młodzieży. W zajęciach podczas trzech dni rekolekcyjnych wzięli udział uczniowie miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum.

Do Opatówka przyjechaliśmy na zaproszenie proboszcza tamtejszej parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ks. Andrzeja Bohdanowicza. Nauki rekolekcyjne głosił o. Tomasz Grabowski OP, a pomocą w zajęciach warsztatowych służyli mu Małgorzata Gadomska i Michał Wsiołkowski.

Pierwszy dzień wypełniły zajęcia w grupach wiekowych. Choć ich wspólnym tematem było przeżywanie Mszy świętej, każda z grup dotkęła go od innej strony. Po południu odbyła się także Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Nepomucena, która zgromadziła nie tylko młodych rekolektantów, ale także kapłanów miejscowego dekanatu.

Drugiego dnia odbyła się piesza pielgrzymka do Małej Górki z okazji 71. rocznicy zamordowania tam przez Hitlerowców 25 Polaków, a po południu także nabożeństwo majowe przy pomniku w Małej Górce z udziałem parafian.

W trzecim dniu rekolekcji, po kolejnych warsztatach w szkole, o. Tomasz przewodniczył uroczystej Mszy świętej kończącej rekolekcje w kościele parafialnym.

Rekolekcje w Opatówku były dla nas nie tylko okazją do głoszenia Dobrej Nowiny i dzielenia się własnym umiłowaniem liturgii, ale także - prywatnie - do poznania tętniącej życiem wspólnoty parafialnej i zwiedzenia urokliwej okolicy.