Rekolekcje wielkopostne w Rozdrażewie

13 - 16 kwietnia 2014

Wielkopostne rekolekcje ostatniej szansy wygłosił Tomasz Grabowski OP w Rozdrażewie koło Kalisza (wielkopolska). Od niedzieli palmowej do wielkiej środy włącznie głosił kazania rekolekcyjne poświęcone tematowi Triduum Paschalnego.

Nauki rekolekcyjne poświęcił kolejno tematom: ostatniej wieczerzy i jej związku z ofiarą krzyżową, zwycięstwie, jakie Chrystus Pan odniósł przez krzyż, wierze w zmartwychwstanie. Jak to ma w zwyczaju, ojciec Tomasz głosił kazania katechetyczne, objaśniając tajemnice wiary i dając wskazówki praktyczne, jak przeżywać tajemnice wiary w życiu codziennym.

Dodatkowo wieczorami spotykał się z uczestnikami grup działających przy parafii (Odnowy w Duchu Świętym, Kościoła domowego, Oazy Rodzin). Spotkania wieczorne miały charakter rozmowy zataczającej niekiedy szerokie kręgi tematyczne. Ojciec Tomasz starał się każdego wieczoru poruszyć iny temat, który wywoływali uczestnicy dnia wcześniejszego i tak najpierw tłumaczył zasadę anamnezy liturgicznej, następnie opowiadał o mszy w kluczu pytania „Jak owocnie przeżyć Eucharystię?”, a ostatnie spotkanie poświęcił na opowiadanie o życiu w Duchu Świętym. Oprócz wspomnianych spotkań prowadził też spotkanie dla uczestników kursu przedmałżeńskiego, dwa spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i jedno z ministrantami służącymi w parafii.

Dziękujemy serdecznie wspólnocie parafii w Rozdrażewie, na czele z księdzem Sławomirem, Piotrem i Karolem, za ciepłe przyjęcie i modlitwę.