Ruszyły zapisy na Warsztaty Muzyki Niezwykłej 2015

14 - 20 sierpnia 2015

11 marca ruszyły zapisy na Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które odbędą się w dniach 14-20 sierpnia 2015 w Krakowie już po raz trzeci. Propozycja skierowana jest do wokalistów i instrumentalistów, którzy są zainteresowani współczesną i dawną muzyką liturgiczną.

W tym roku tworzymy program, który obejmie jeszcze więcej modlitwy, liturgii, śpiewu i muzyki. Zaproszenie do wzięcia udziału w Warsztatach kierujemy tradycyjnie do osób oddających się śpiewowi i grze na instrumentach profesjonalnie lub amatorsko, do wszystkich zainteresowanych muzyką sakralną, współczesną muzyką liturgiczną, a także chorałem gregoriańskim i śpiewem prawosławnym. W sposób szczególny zapraszamy muzyków symfonicznych.

Nie przegap niezwykłości

Warsztaty, jak zawsze, składają się z dwóch bloków. Pierwsza część obejmuje dni od piątku do niedzieli (14-16 sierpnia), druga od poniedziałku do czwartku (17-20 sierpnia). Zajęcia praktyczne prowadzone będą w podgrupach: dla początkujących, dla zaawansowanych i tematycznych.

Na uczestników każdego wieczoru czekają inne atrakcje, które będą szczegółowo prezentowane w najbliższych dniach na stronie Fundacji na Facebooku. Uczestnicy warsztatów będą mogli także zwiedzać wystawę dzieł sztuki znajdujących się w klasztorze dominikanów w Krakowie organizowaną w ramach nocy Cracovia Sacra.

Prowadzącymi zajęcia są wybitni specjaliści, kompozytorzy i aktywni muzycy z całej Polski. Gromadzimy najbardziej znanych i szanowanych twórców kultury chrześcijańskiej. Tegoroczne zajęcia poprowadzą: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski, Dawid Kusz OP, Rafał Maciejewski, Katarzyna Młynarska, Piotr Pałka, Urszula Rogala, Michał Sławecki, Borys Somerschaf, Jakub Tomalak, Marcin Wasilewski-Kruk, Sławomir Witkowski, Elżbieta Wtorkowska. Konferencje wygłosi o. Łukasz Popko OP, a homilie ojcowie Tomasz Grabowski i Wojciech Sznyk.

Aby wziąć udział w Warsztatach Muzyki Niezwykłej, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i uiścić opłatę za uczestnictwo. Dla zapisujących się z wyprzedzeniem (do końca kwietnia) przewidzieliśmy dodatkową zniżkę. Każdy z uczestników otrzyma także rabat na zakup przydatnych materiałów dotyczących muzyki liturgicznej.