Sala na Górze gościła o. Tomasza Grabowskiego

23 kwietnia 2015

Liturgia to dzieło Boga czy dzieło człowieka? Jakie ma i jakie może mieć znaczenie w naszym codziennym życiu? Na te pytania odpowiadał gość czwartkowej katechezy w krakowskiej Bazylice Mariackiej, o. Tomasz Grabowski OP, prezes naszej Fundacji.

Sakramenty, w tym Eucharystia, Triduum Paschalne i Liturgia Godzin: liturgia jest kwintesencją ofiary chrześcijańskiej. Wielkim dziełem Boga i Kościoła jako Jego ciała. Dziełem, z którego często niewiele rozumiemy, bo liturgia jest niezmiernie złożona i tajemnicza. Trzeba nam uczyć się jej symboli i znaczeń, by znając ją lepiej, więcej czerpać z jej daru.

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na górze w Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na stronie internetowej. Tam też można odsłuchać lub pobrać na własny użytek nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: Kościół w 5D, Tu się z-wiedza Kościół katolicki i A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z. Najbardziej aktualne nagrania będą też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl.

Patronem medialnym cyklu katechez jest serwis Liturgia.pl.