Święcenia kapłańskie br. Marka

18 maja 2013

Cieszymy się, że br. Marek Domeradzki, który przez cały rok akademicki jako diakon towarzyszył nam na niedzielnych Mszach na Gródku i w formacji katechumenów, przyjął w sobotę święcenia kapłańskie z rąk bp. Grzegorza Rysia.

Po otrzymaniu święceń – od lipca – czekają na niego nowe zadania duszpasterskie w klasztorze i parafii ojców dominikanów w Katowicach. Na razie, jak wyraził się o. Krzysztof Popławski OP, prowincjał polskiej prowincji braci kaznodziejów, nowo wyświęceni kapłani „mogą iść gdzie chcą”. Było to nawiązanie do homilii bp. Grzegorza Rysia, który udzielał sakramentu święceń.

W homilii ks. biskup zaznaczył, że nie jest ważne dokąd bracia będą posłani, jakie dostaną zadania do wykonania, ponieważ wszędzie i zawsze czeka ich łaska Ducha Świętego, głoszenia i szafowania sakramentów. Jest to dzieło Chrystusa, które przewyższa wszelkie nasze działanie. 

Tego samego dnia wieczorem o. Marek celebrował w kościele na Gródku swoją mszę prymicyjną, podczas której jego wychowankowie z katechumenatu dorosłych otrzymali sakrament bierzmowania. Po liturgii udzielił uczestnikom czuwania błogosławieństwa prymicyjnego, które wiąże się z łaską odpustu.

Życzymy ojcu Markowi, by znajdował radość i świętość w swoim kapłaństwie.

Zdjęcia: Andrzej Antończyk; wideo: ddp/dominikanie.pl