Święcenia kapłańskie Krzysztofa Porosło

25 - 26 maja 2013

W sobotę, 25 maja, w Katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie przyjął dk. Krzysztof Porosło – nasz stały współpracownik, inicjator i współorganizator rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans, współprowadzący katechezy o liturgii świąt.

Sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu 17 krakowskim klerykom udzielił metropolita, kard. Stanisław Dziwisz. W obrzędzie nałożenia rąk i przekazania znaku pokoju wzięło udział także wielu kapłanów z archidiecezji krakowskiej i nie tylko.

W uroczystej liturgii na Wawelu uczestniczył także nasz zespół, obejmując ks. Krzysztofa modlitwą w tej szczególnej chwili. Byliśmy też uczestnikami pięknej Mszy św. prymicyjnej, która miała miejsce w rodzinnej parafii neoprezbitera, pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Już w najbliższy wtorek, po ostatniej katechezie liturgicznej (o Bożym Ciele), o godz. 19:30 ks. Krzysztof odprawi Mszę prymicyjną w bazylice oo. Dominikanów, na którą w sposób szczególny zaproszeni są słuchacze katechez liturgicznych i osoby związane z Dominikańskim Ośrodkliem Liturgicznym.

fot. Mateusz Gruca