W sobotę na Gródku bierzmowanie i wigilia

3 czerwca 2017

Chrzest już prawie 50 dni za nami, więc zbliżamy się do wyczekiwanego dnia wylania Ducha Świętego i sakramentu bierzmowania.

Sobota, 17:30 Nieszpory oraz Msza św. z sakramentem bierzmowania

Bierzmowania udzieli w tym roku bp Tadeusz Pieronek. Sakrament przyjmie 17 dorosłych osób, które od października przygotowywały się w ramach kursu prowadzonego w naszej Fundacji. Podczas niedzielnych Mszy towarzyszyliśmy im modlitwą - niech to się nie zmieni także po sobocie. Scholę prowadzi Ania Wilczyńska (chętni mogą się zgłaszać do Olgi Romejko), a Michał Wsiołkowski poszukuje ministrantów.

Sobota, około 20:00 gregoriańska wigilia Zesłania Ducha Św.

Po Mszy i krótkiej przerwie, ok. 19:30-20, odprawimy gregoriańskie Matutinum, które poprowadzi grupa chorałowa Vigilantes pod przewodnictwem o. Stanisława Nowaka OP. Będziemy śpiewać zarówno po polsku, jak i po łacinie, a każdy uczestnik otrzyma teksty wraz z nutami, więc bez problemu będzie się mógł włączyć w modlitwę.

Niedziela, 4 czerwca o 11:00 Msza św. na Gródku

W tym roku także odprawimy Mszę świętą w samym dniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W momencie wysyłania tego posta jest jeszcze wolna intencja; oczywiście można też zapisać się do posług.

W kolejne niedziele oczywiście także spotykamy się na Mszach niedzielnych - do 25 czerwca włącznie. Natomiast za tydzień, w sobotę, zapraszamy na wigilię uroczystości Najświętszej Trójcy do Bazyliki przy Stolarskiej.