Warsztat apologetyczny Na Fali Wielbienia

5 - 11 lipca 2015

Tradycyjnie już podczas rekolekcji Na Fali Wielbienia w warszawskim Lesie Bielańskim o. Tomasz Grabowski z naszej Fundacji głosił konferencje i prowadził warsztaty dla uczestników.

Na Fali WielbieniaTak warsztat apologetyczny opisał o. Tomasz w planie rekolekcji: Czy znasz tajemnice swojej wiary i potrafisz je uargumentować? Podczas warsztatów będziemy starali się zrozumieć kontrowersyjne a jednocześnie fundamentalne prawdy wiary chrześcijańskiej. Będziemy znajdować argumenty i Słowo na obronę nadziei, która jest w nas. Będziemy mierzyć się z wątpliwościami i zarzutami, które stawiane są Kościołowi. Zajmiemy się między innymi następującymi pytaniami: Czy wiara może być racjonalna? Jaka jest relacja między Biblią a Tradycją? Dlaczego wierzymy, że Chrystus jest i Bogiem i człowiekiem? Czy Biblia mówi o Niepokalanym Poczęciu? Dlaczego oddajemy cześć Eucharystii? Dlaczego kościół katolicki rości sobie prawo do znajomości pełni prawdy objawionej? Kim jest papież? Dlaczego małżeństwo jest nierozerwalne? Zapraszamy do udziału tych, którzy sami sobie zadają te i podobne pytania, a także tych, którzy nie wiedzą jak uzasadniać wiarę w rozmowach ze świadkami Jehowy, osobami niewierzącymi czy też z chrześcijanami innych wyznań.

Tematem przewodnim tegorocznych, piątych rekolekcji było uwielbienie Boga w tajemnicy Wcielenia: jak Słowo staje się ciałem w nas, jak się objawia w naszej codzienności?

Warsztaty podczas każdej edycji rekolekcji są okazją do rozwijania swych talentów w służbie uwielbienia. W programie znalazły się także inne warsztaty do wyboru: instrumentalne, chóralne, poświęcone prezentacji i wystąpieniom publicznym, tańcowie wielbienia w improwizacji i aranżacji, psychologiczno-rozwojowe, plastyczne, teatralne, graficzne i sportowe dla dzieci.

fot. Dominik Kostka/nafaliwielbienia.pl