Wigilia odpustu Najświętszej Trójcy

14 czerwca 2014

Już po raz piąty grupa chorałowa Vigilantes poprowadziła czuwanie w wigilię uroczystości Najświętszej Trójcy. Modlitwie w Bazylice oo. Dominikanów 14 czerwca 2014 r. po Mszy św. o 19.30 przewodniczył o. Tomasz Grabowski OP, a duży udział w przygotowaniu śpiewających miał br. Wojciech Sznyk OP.

W roli lektorów i kantorów zadebiutowały osoby, które dołączyły w tym roku do Grupy chorałowej Vigilantes, śpiewali także jej stali członkowie. Wybrzmiało Bogu na chwałę invitatorium, hymn, trzy nokturny (trzy psalmy z antyfonami i trzy czytania z responsoriami) i potężne „Te Deum” na koniec.

Wigilia tradycyjnie otwiera uroczystości odpustowe u krakowskich dominikanów, których kościół nosi tytuł Najświętszej Trójcy. Jednocześnie wigilią tą Grupa zamyka wspólne śpiewanie chorału i udaje się na zasłużone wakacje, ale od września znów zaczną się próby i przygotowania do wigilii I Niedzieli Adwentu.

W tym sezonie duże podziękowania za zaangażowanie należą się Danielowi Wierzejskiemu, który dbał o przygotowanie śpiewników i motywował śpiewaków do pracy, Monice Lipińskiej za dopilnowanie kwestii organizacyjnych i szczególnie br. Wojciechowi Sznykowi OP za opiekę muzyczną i duszpasterską.