Wigilia Zesłania Ducha Świętego

18 maja 2013

Zapraszamy na liturgiczną wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 18 maja 2013 o godz. 19:00 do kościoła NMP Śnieżnej na Gródku, przy ul. Mikołajskiej 21. To już drugie tego typu czuwanie; pierwsze odbyło się w 2012 roku.

Po gregoriańskich nieszporach będziemy celebrować Mszę świętą z rozbudowaną liturgią słowa, podczas której przeor krakowskiego konwentu oo. Dominikanów udzieli sakramentu bierzmowania 15 osobom, które przygotowywały się do tej chwili przez cały rok akademicki.

Liturgia słowa, skonstruowana analogicznie do Wigilii Paschalnej, została zaczerpnięta z trzeciego wydania typicznego Mszału Rzymskiego. Znaczenie i wymowę czytań i kolekt (modlitw) przewidzianych na tę celebrację omówił szerzej o. Tomasz Grabowski OP we wtorkowej katechezie (nagranie całości można zobaczyć na naszej stronie lub na Liturgia.pl).

Wcześniej, o godz. 10:00, w bazylice przy ul. Stolarskiej 12, br. Marek Domeradzki OP, który przez miniony rok posługiwał jako diakon na mszach gródkowych, przyjmie święcenia kapłańskie, a o 21:00 rozpocznie się tam noc czuwania.

Uwaga: w związku z czuwaniem na Gródku i w Bazylice, wyjątkowo nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 11. Spotykamy się więc dopiero w uroczystość Najśw. Trójcy, 26 maja (25 maja będzie także wigilia gregoriańska).

Potwierdź swoją obecność