Wizytacja generalska

13 kwietnia 2016

W środę, 13 kwietnia, mieliśmy okazję spotkać się z o. Michaelem Mascari, socjuszem Generała Zakonu Kaznodziejskiego ds. życia intelektualnego.

W spotkaniu wzięli udział prawie wszyscy pracownicy Fundacji. O. Prezes rozpoczął spotkanie od prezentacji celów i sposobów działalności, a także poszczególnych, aktualnie prowadzonych projektów.

O. Michael szczerze i gorąco dziękował za pracę i wkład Fundacji w misję Zakonu. Dodatkowo zachęcał, byśmy szukali sposobów na propagowanie teologii liturgii nie tylko w Polsce ale i za granicą. Jego pytania i spostrzeżenia inspirują nas do myślenia i przygotowania planu na kolejne lata działania.

Michael Mascari OP urodził się w 1953 r. w Chicago. Studiował na Uniwersytecie Georgetown, DePaul University, Aquinas Institute of Theology w St. Louis oraz The Catholic University of America w Waszyngtonie. Był wykładowcą, mistrzem nowicjatu, prowincjałem amerykańskiej prowincji św. Alberta Wielkiego, a od 2012 roku pełni funkcję socjusza generała ds. życia intelektualnego. Jego spotkania z poszczególnymi instytucjami stanowi przygotowanie do tegorocznej wizytacji Polskiej Prowincji Dominikanów odbywanej przez o. Bruno Cadoré, którą każdy generał sprawuje dwukrotnie podczas swojej dziewięcioletniej kadencji (poniżej zdjęcia br. Dawida Grześkowiaka OP z Mszy św. z udziałem o. generała w krakowskiej bazylice).

Jednym z pytań o. Michaela chcemy się podzielić także z Wami, prosząc Was o odpowiedź: jak widzicie Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny za pięć lat – co powinniśmy robić i jak funkcjonować w 2021 roku? Mamy swoje pomysły, ale czekamy też na Wasze opnie w komentarzach pod tym postem.