Wykład o liturgii w Sali na Górze

23 kwietnia 2015

Liturgia to dzieło Boga czy dzieło człowieka? Jakie ma i jakie może mieć znaczenie w naszym codziennym życiu? Na te pytania będzie odpowiadał gość czwartkowej katechezy w krakowskim kościele mariackim – o. Tomasz Grabowski OP z naszej Fundacji.

Sakramenty, w tym Eucharystia, Triduum Paschalne i Liturgia Godzin – liturgia jest kwintesencją ofiary chrześcijańskiej. Wielkim dziełem Boga i Kościoła jako Jego ciała. Dziełem, z którego często niewiele rozumiemy, bo liturgia jest niezmiernie złożona i tajemnicza. Trzeba nam uczyć się jej symboli i znaczeń, by znając ją lepiej, więcej czerpać z jej daru.

Spotkanie z konferencją o. Tomasza Grabowskiego, prezesa naszej Fundacji, pt. „Człowiek i liturgia” odbędzie się w ramach cyklu katechez „Będziesz człowiekiem!”. Organizatorzy zapraszają o 18:30 na Eucharystię, o 19:15 na katechezę i o 20:00 na dyskusję.

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na Górze działająca przy Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na www.salanagorze.pl. Tam też można odsłuchać i/lub pobrać na własny użytek nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: „Kościół w 5D”, „Tu się z–wiedza Kościół katolicki” i „A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z”. Najbardziej aktualne nagrania będą też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl – w każdy wtorek o godz. 21.15.