Zimowy nabór do Chóru

2 lutego 2017

W czwartek, 2 lutego odbędą się przesłuchania, podczas których wyłonimy nowych chórzystów. Szukamy altów, tenorów i basów, więc jeśli czujesz, że posiadasz taki głos, chcesz do nas dołączyć i możesz regularnie uczestniczyć w próbach, zgłoś się koniecznie.

By należeć do chóru, nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego; wystarczy muzykalność i umiejętności weryfikowane podczas przesłuchania. Do chóru przyjmowane są osoby pełnoletnie.

Aby dołączyć do Chóru Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i w ten sposób zarezerwować sobie termin przesłuchania. W wyznaczonym dniu (2 lutego) i godzinie należy stawić się na przesłuchaniu w Kapitularzu krakowskiego klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12.

Rozmowa ma na celu ustalenie kompetencji muzycznych kandydatów oraz poznanie ich dotychczasowych doświadczeń związanych ze śpiewem. Na przesłuchanie zapraszamy wszystkich Panów, a także Panie (śpiewające altem), którzy chcą spróbować swoich sił w pracy w chórze. Podczas przesłuchania będziemy prosić o wykonanie dowolnego utworu wokalnego według wyboru kandydata oraz o wykonanie kilku ćwiczeń wokalno-muzycznych (powtarzanie dźwięków, prostych melodii). Chodzi o to, abyśmy mogli poznać umiejętności wokalne kandydatów i ewentualnie przypisać ich do odpowiedniego głosu.

Udział w chórze jest oparty na dobrowolnym i wolontariackim zaangażowaniu członków. Chórzyści zobowiązują się do regularnego udziału w próbach chóru, wyjazdach warsztatowych oraz koncertach i wydarzeniach muzycznych. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek), trwają 1,5 godziny.

Chórzyści dzięki próbom i podejmowanym inicjatywom Fundacji mogą poszerzać wiedzę na temat muzyki liturgicznej, rozwijać umiejętności wokalne, ale przede wszystkim - służyć swoimi talentami podczas liturgii, nabożeństw oraz wydarzeń kulturalnych.