Zostań wolontariuszem Warsztatów Muzyki Niezwykłej

12 lipca 2019

Można jeszcze zapisać się jako uczestnik, ale jest także czas żeby zaangażować się jako wolontariusz przy organizacji tego niezwykłego wydarzenia.

Zapisy dla uczestników powoli się kończą – w poniedziałek ostatni dzień zapisów na Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które za tydzień zaczynają się w naszym klasztorze. Warsztaty potrwają tydzień i weźmie w nich udział prawie 300 osób, podzielonych na sekcje tematyczne.

Tegoroczne Warsztaty Muzyki Niezwykłej w jeszcze większym stopniu nakierowane są na praktykę modlitwy, mają również wymiar rekolekcyjny. Stąd grupy śpiewu gregoriańskiego będą zajmować się przede wszystkim przygotowaniem Liturgii Godzin oraz wybranych części mszalnych, a wieczory w większym stopniu niż w ubiegłych latach przeznaczone będą na wspólną modlitwę.

Warsztaty mają służyć kształtowaniu nowych, dobrych wzorców w tej ważnej dziedzinie życia Kościoła. Ich ideą jest fachowe przygotowanie liderów – ludzi, którzy będą w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za muzykę liturgiczną wykonywaną w ich wspólnotach. Naszym celem jest także promowanie współczesnych kompozycji o najwyższej wartości muzycznej.

Można się jeszcze zgłaszać na naszej stronie, przez krótki formularz: www.liturgia.dominikanie.pl/zapisy/wmn. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.warsztaty.mn.

Poszukiwani są także wolontariusze, chcący pomóc w organizacji tego wydarzenia. Do wolontariatu można się zgłaszać poprzez stronę www.liturgia.dominikanie.pl/zapisy/wolontariat/wmn lub kontaktując się z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym pod numerem 12 444 12 52.