Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Zakończenie roku pracy Chóru u św. Anny

  29 czerwca 2017

  W czwartek, 29 czerwca 2017, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego zaśpiewał w trakcie Mszy świętej sprawowanej w Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Było to jednocześnie zakończenie kolejnego roku pracy Chóru i rozpoczęcie przerwy wakacyjnej.

  Pełny artykuł »
 • Zapisy na Mysterium fascinans 2017

  8 - 10 września 2017

  W tym roku już po raz dziesiąty, w dniach 8-10 września, w Krakowie odbędą się rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans. W ciągu dekady ich nazwa stała się rozpoznawalna w całej Polsce. Setkom uczestników kojarzy się z harmonijnym połączeniem pięknie celebrowanej liturgii z pogłębioną refleksją na jej temat. Tegoroczne rozważania poprowadzi o. Cassian Folsom OSB, profesor rzymskiego Anselmianum.

  Pełny artykuł »
 • Koncert naszego Chóru u św. Anny

  29 czerwca 2017

  Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego serdecznie zaprasza na Mszę świętą w dniu uroczystości świętych Piotra i Pawła, w czwartek 29 czerwca o godzinie 19:30.

  Pełny artykuł »
 • Koncert odpustowy na Stolarskiej

  11 czerwca 2017

  W niedzielę, 11 czerwca, obchodziliśmy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która jest świętem patronalnym bazyliki krakowskich dominikanów. Z tej okazji Duszpasterstwo Akademickie Beczka zorganizowało okołoodpustowe wydarzenia, m.in. koncert muzyki poważnej, w którym wziął udział Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego pod dyr. Ewy Kieres oraz zespół kameralny Quicklar Quintet pod kierownictwem Grzegorza Dońca OP.

  Pełny artykuł »
 • 15 osób przyjęło bierzmowanie na Gródku

  3 - 4 czerwca 2017

  W sobotę, 3 czerwca, 15 dorosłych osób przyjęło sakrament bierzmowania z rąk bp. Tadeusza Pieronka. Uroczystość odbyła się w kościele na Gródku, w którym przez ostatni rok kandydaci spotykali się na modlitwie w ramach kursu prowadzonego przez naszą Fundację.

  Pełny artykuł »