Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Wyjazd katechumenatu do Korbielowa

  22 listopada 2017

  Tym razem katechumenat na swoje pierwsze wyjazdowe rekolekcje wybrał dom rekolekcyjny Dominikanów w Korbielowie, w cieniu Pilska. Pomimo piątkowych korków na wyjeździe z miasta oraz zalegających wszystko późnojesienny ciemności udało nam się wszystkim spotkać po mniej więcej dwóch godzinach na wspólnej kolacji. Niektórzy co prawda przyjechali nieco spóźnieni, gdyż w międzyczasie postanowili obejrzeć Lanckoronę by night, ale turystyczne zapędy wszelakie jak najbardziej zasługują na pochwałę.

  Pełny artykuł »
 • Dominikańska muzyka w Londynie

  28 października 2017

  W sobotę, 28 października w Londynie, przy klasztorze dominikańskim, odbyły się warsztaty muzyki liturgicznej i wigilia modlitewna. Bracia, którzy prowadzą tam parafię oraz są kustoszami sanktuarium Różańca Świętego, poprosili Dominikański Ośrodek Liturgiczny o zorganizowanie tego wydarzenia.

  Pełny artykuł »
 • Spotkajmy się na Gródku

  2 października 2017

  Od najbliższej niedzieli, 8 października o godz. 11:00, po wakacyjnej przerwie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. na Gródku.

  Pełny artykuł »
 • Zacznij śpiewać na cześć Pana!

  25 września 2017

  Prowadzimy rekrutację do Szkoły Kantorów. Jest to studium muzyki liturgicznej przygotowujące do posługi muzycznej w Kościele. W tym roku planujemy otwarcie po raz pierwszy trzeciego rocznika. Za uczestnictwo można zapłacić także w ratach.

  Pełny artykuł »
 • Zakończyliśmy jubileuszowe Mysterium fascinans

  8 - 10 września 2017

  Tradycyjnie w drugi weekend września w budynku krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego odbyły się rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans, organizowane przez naszą Fundację. Jubileuszowa, dziesiąta edycja rekolekcji zgromadziła ponad 230 osób – duchownych, zakonników i świeckich – z całej Polski i nie tylko. Rozważaniom przewodniczył o. Cassian Folsom, benedyktyn z rzymskiego Anselmianum.

  Pełny artykuł »