Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Liturgiczna Wigilia Zesłania Ducha Świętego z sakramentami wtajemniczenia

  19 maja 2018

  W sobotę 19 maja uroczystej Mszy wigilii Zesłania Ducha Świętego w kościele sióstr dominikanek „na Gródku” o 19:00 będzie przewodniczył arcybiskup metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który udzieli trojgu dorosłym z naszego katechumenatu sakramentów chrztu i pierwszej komunii, a dwunastu osobom bierzmowania.

  Pełny artykuł »
 • Katechumeni stali się wybranymi

  17 kwietnia 2018

  Dotychczas zawsze Wielki Post był dla kandydatów do chrztu ostatnim etapem przygotowań – nazywany jest czasem „oczyszczenia i oświecenia”. W tym roku jednak skrutynia odprawimy w okresie wielkanocnym.

  Pełny artykuł »
 • Zaśpiewaj z nami Allleluja!

  7 kwietnia 2018

  Serdecznie zapraszamy na wspólne allelujanie, czyli śpiewanie pieśni wielkanocnych w atmosferze świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Spotykamy się w najbliższą sobotę, 7 kwietnia 2018 o 18:00 w Kapitularzu krakowskiego klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12.

  Pełny artykuł »
 • Życzenia na Wielkanoc 2018

  29 marca 2018

  Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech zbliżające się dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył.

  Pełny artykuł »
 • Triduum Paschalne i przerwa świąteczna

  26 marca 2018

  Uroczystą celebracją obrzędów Niedzieli Palmowej na Gródku rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Zanim wszyscy oddamy się przeżywaniu Świętego Triduum Paschalnego i świętowaniu Wielkanocy, zapowiadamy dni i godziny pracy naszego sklepu i biura.

  Pełny artykuł »