Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Zimowy nabór do Chóru

  2 lutego 2017

  W czwartek, 2 lutego odbędą się przesłuchania, podczas których wyłonimy nowych chórzystów. Szukamy altów, tenorów i basów, więc jeśli czujesz, że posiadasz taki głos, chcesz do nas dołączyć i możesz regularnie uczestniczyć w próbach, zgłoś się koniecznie.

  Pełny artykuł »
 • Papież Franciszek na Lateranie zakończył jubileusz dominikanów

  21 stycznia 2017

  Jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego oficjalne zakończono dziś w Rzymie w Bazylice Laterańskiej. Jak podkreślają polscy dominikanie, obecni na tej niezwykłej uroczystości – dzisiejsze wydarzenie jest „początkiem”. – Ten jubileusz to zachęta na następne osiemset lat – powiedział nam o. Wojciech Giertych OP, teolog Domu Papieskiego.

  Pełny artykuł »
 • Z Krakowa do Rzymu

  20 stycznia 2017

  Udało się. Przebyliśmy ponad tysiąc kilometrów z Krakowa do Rzymu, żeby zaśpiewać na uroczystej Mszy, która zakończyła jubileusz 800-lecia Zakonu Dominikanów. W sobotę 21 stycznia w Bazylice Laterańskiej schola Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, razem z krakowskim organistą Henrykiem Kowalczykiem, zapewnią oprawę muzyczną na tym niezwykłym wydarzeniu.

  Pełny artykuł »
 • Obchody 800-lecia dominikanów z papieżem Franciszkiem i polskim śpiewem

  20 - 22 stycznia 2017

  W sobotę, 21 stycznia 2017 r. w papieskiej bazylice na Lateranie Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. kończącej obchody jubileuszu 800-lecia dominikanów. Razem z Rodziną Dominikańską z całego świata uczestniczyć w niej będzie nasza schola, która została poproszona o poprowadzenie śpiewu.

  Pełny artykuł »
 • Dominikańskie akcenty na Mszy św. z papieżem Franciszkiem

  21 stycznia 2017

  Przygotowania do Eucharystii zamykającej Jubileusz Zakonu Kaznodziejskiego, której 21 stycznia 2017 w Bazylice na Lateranie będzie przewodniczył papież Franciszek, warto rozpocząć od uchwycenia właściwej perspektywy. Mowa o Mszy papieskiej, która – nawet jeśli zawierać będzie pewne elementy tradycji liturgicznej Kaznodziejów, które duchowo karmiły Zakon przez stulecia – nadal taką pozostaje. Nie jest to więc liturgia Kaznodziejów celebrowana przez Papieża, ale Msza papieska z elementami dominikańskiej liturgii.

  Pełny artykuł »