Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Wybitnym koncertem Alamire rozpoczęliśmy Festiwal Muzyki Niezwykłej

  14 sierpnia 2017

  Działający w Wielkiej Brytanii zespół Alamire, złożony ze znakomitych śpiewaków różnych narodowości, wystąpił w poniedziałkowy wieczór w Bazylice Mariackiej. Występ „Salve Regina: Praises to the Virgin in 16th-century Europe”, otwierający Festiwal Muzyki Niezwykłej, był pierwszą wizytą tej grupy w Polsce.

  Pełny artykuł »
 • Mercy Centre na ŚDM 2016 – minął rok

  29 lipca 2017

  Koniec lipca chyba już zawsze będzie nam się kojarzył ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dokładnie rok temu spędziliśmy tydzień w Mercy Centre, skupiającym pielgrzymów z krajów anglojęzycznych.

  Pełny artykuł »
 • Kończą się zapisy na Warsztaty Muzyki Niezwykłej

  27 lipca 2017

  Niemal 300 osób zapisało się do tej pory na Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które w dniach 14 do 20 sierpnia 2017 Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje w Krakowie. Będzie to czwarta edycja wydarzenia, po raz pierwszy połączona z festiwalem muzycznym.

  Pełny artykuł »
 • Zakończenie roku pracy Chóru u św. Anny

  29 czerwca 2017

  W czwartek, 29 czerwca 2017, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego zaśpiewał w trakcie Mszy świętej sprawowanej w Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Było to jednocześnie zakończenie kolejnego roku pracy Chóru i rozpoczęcie przerwy wakacyjnej.

  Pełny artykuł »
 • Zapisy na Mysterium fascinans 2017

  8 - 10 września 2017

  W tym roku już po raz dziesiąty, w dniach 8-10 września, w Krakowie odbędą się rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans. W ciągu dekady ich nazwa stała się rozpoznawalna w całej Polsce. Setkom uczestników kojarzy się z harmonijnym połączeniem pięknie celebrowanej liturgii z pogłębioną refleksją na jej temat. Tegoroczne rozważania poprowadzi o. Cassian Folsom OSB, profesor rzymskiego Anselmianum.

  Pełny artykuł »