Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Gościliśmy Marcela Pérèsa

  9 - 11 grudnia 2016

  W dniach 9‒11 grudnia 2016 r. w krakowskim klasztorze Dominikanów odbyły się warsztaty śpiewu chorałowego prowadzone przez znanego śpiewaka i badacza muzyki dawnej – Marcela Pérèsa.

  Pełny artykuł »
 • Chór zaśpiewał w Adwencie u karmelitów

  13 grudnia 2016

  Tegoroczny grudniowy koncert naszego chóru wpisał się w przeżywany obecnie w Kościele okres Adwentu. Przygotowaliśmy na tę okazję pieśni związane z Matką Bożą, która jest główną postacią w czasie oczekiwania na Boże Narodzenie.

  Pełny artykuł »
 • Wykłady otwarte Marcela Pérèsa

  2 grudnia 2016

  W ramach jubileuszowych obchodów 800-lecia istnienia Zakonu Braci Kaznodziejów serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie cykl wykładów otwartych na temat istoty dominikańskiego chorału prowadzony przez światowej sławy francuskiego propagatora muzyki dawnej – Marcela Pérèsa.

  Pełny artykuł »
 • Grudniowe koncerty naszego Chóru

  7 - 8 grudnia 2016

  Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego serdecznie zaprasza na Msze święte w wigilię i w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (7 i 8 grudnia 2016) w dwóch krakowskich kościołach karmelitańskich: „Na Piasku” i przy ul. Rakowickiej.

  Pełny artykuł »
 • Rekolekcje wyjazdowe katechumenatu

  11 - 13 listopada 2016

  Kiedy inni udawali się na długi weekend związany ze świętem niepodległości, katechumenat działający w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym wyruszył na pierwsze rekolekcje wyjazdowe w tegorocznym cyklu przygotowań. Pojechaliśmy do Tarnowa, do domu Sióstr Sacre Coeur.

  Pełny artykuł »