Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Wideorelacja z Rzymu: podróż

  6 marca 2017

  W połowie stycznia nasza schola – specjalnie do tego celu powołana przez dyrygenta, o. Dawida Kusza OP – pielgrzymowała do Rzymu, na uroczystości zakończenia jubileuszu 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego. Przeżyjcie z nami tę trasę!

  Pełny artykuł »
 • Warsztaty Chóru w Kalwarii

  24 - 26 lutego 2017

  W dniach 17-19 lutego 2017 roku Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego uczestniczył w wyjazdowych warsztatach wokalnych. Odbyły się one w Domu Pielgrzyma, który zlokalizowany jest obok klasztoru Braci Mniejszych, przy Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Pełny artykuł »
 • Dlaczego na ślubie nie będzie Alleluja ze Shreka?

  6 lutego 2017

  Jak się ma współczesna muzyka kościelna? Jest z nią lepiej czy gorzej niż jeszcze kilka wieków temu? Podoba się nam czy nie? Wolimy stare, nabożne, choć nieco nieraz ckliwe pieśni czy może żywe utwory grane na gitarach i wyśpiewywane przez parafialne zespoły młodzieżowe? A może chorał gregoriański? I co na to Pan Bóg?

  Pełny artykuł »
 • Zimowy nabór do Chóru

  2 lutego 2017

  W czwartek, 2 lutego odbędą się przesłuchania, podczas których wyłonimy nowych chórzystów. Szukamy altów, tenorów i basów, więc jeśli czujesz, że posiadasz taki głos, chcesz do nas dołączyć i możesz regularnie uczestniczyć w próbach, zgłoś się koniecznie.

  Pełny artykuł »
 • Papież Franciszek na Lateranie zakończył jubileusz dominikanów

  21 stycznia 2017

  Jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego oficjalne zakończono dziś w Rzymie w Bazylice Laterańskiej. Jak podkreślają polscy dominikanie, obecni na tej niezwykłej uroczystości – dzisiejsze wydarzenie jest „początkiem”. – Ten jubileusz to zachęta na następne osiemset lat – powiedział nam o. Wojciech Giertych OP, teolog Domu Papieskiego.

  Pełny artykuł »