Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Dominikańskie akcenty na Mszy św. z papieżem Franciszkiem

  21 stycznia 2017

  Przygotowania do Eucharystii zamykającej Jubileusz Zakonu Kaznodziejskiego, której 21 stycznia 2017 w Bazylice na Lateranie będzie przewodniczył papież Franciszek, warto rozpocząć od uchwycenia właściwej perspektywy. Mowa o Mszy papieskiej, która – nawet jeśli zawierać będzie pewne elementy tradycji liturgicznej Kaznodziejów, które duchowo karmiły Zakon przez stulecia – nadal taką pozostaje. Nie jest to więc liturgia Kaznodziejów celebrowana przez Papieża, ale Msza papieska z elementami dominikańskiej liturgii.

  Pełny artykuł »
 • Msza św. kończąca jubileusz dominikanów z papieżem Franciszkiem

  21 stycznia 2017

  W sobotę, 21 stycznia o godzinie 16 papież w Bazylice św. Jana na Lateranie Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. zamykającej jubileusz osiemsetlecia Zakonu Kaznodziejskiego. Będzie to ważne wydarzenie, które nie tylko powinno kierować nasze myśli ku minionym wiekom, ale też zagrzewać nas do odważnego spojrzenia na przyszłość dominikanów.

  Pełny artykuł »
 • Koncert i wspólne kolędowanie

  12 stycznia 2017

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół, Sympatyków i Współpracowników naszej Fundacji na koncert „Kolędy na trzy-czte-ry” i wspólne kolędowanie w czwartek, 12 stycznia 2017. Rozpoczynamy o 18:00 w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów.

  Pełny artykuł »
 • Życzenia na Boże Narodzenie 2016

  23 grudnia 2016

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Dobroczyńcom, Przyjaciołom i Sympatykom chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o naszej modlitwie, wdzięczności i bliskości.

  Pełny artykuł »
 • Wigilia Objawienia Pańskiego 2017

  5 stycznia 2017

  W czwartek, 5 stycznia 2017 r. o 19:30 zapraszamy do krakowskiego kościoła mniszek dominikańskich na Gródku (ul. Mikołajska 21) na gregoriańską wigilię uroczystości Epifanii, czyli Objawienia Pańskiego (zwanej też świętem Trzech Króli).

  Pełny artykuł »