Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Trwa nabór do naszego chóru

  3 - 11 września 2016

  W dniach 3-11 września trwają zapisy na przesłuchania, podczas których wyłonimy nowych chórzystów (dodatkowo do 19 września do głosów męskich). Szukamy altów, tenorów i basów, więc jeśli czujesz, że posiadasz taki głos, chcesz do nas dołączyć i możesz regularnie uczestniczyć w próbach, zgłoś się koniecznie.

  Pełny artykuł »
 • Radio Kraków: Droga krzyżowa z papieżem Franciszkiem

  29 lipca 2016

  Drogę krzyżową na krakowskich Błoniach, której podczas Światowych Dni Młodzieży przewodniczył papież Franciszek, transmitowało Radio Kraków. W studio obecny był o. Grzegorz Doniec OP z naszej Fundacji, który relacjonował i komentował przebieg nabożeństwa.

  Pełny artykuł »
 • Nowa płyta „Jesus, I Trust in You”

  21 lipca 2016

  „Jesus I Trust in You” to album złożony z kilkunastu znanych i często śpiewanych w języku polskim pieśni liturgicznych pochodzących ze śpiewnika „Niepojęta Trójco”, które wydaliśmy tym razem z myślą o pielgrzymach z całego świata, nieznających naszego języka.

  Pełny artykuł »
 • Zacznij śpiewać! Trwają zapisy do Szkoły Kantorów

  1 lipca 2016

  Szkoła Kantorów to dwuletnie studium muzyki liturgicznej przygotowujące do posługi muzycznej w Kościele. Prowadzimy je przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów od 2011 roku – w październiku rozpocznie się już szósty rok akademicki.

  Pełny artykuł »
 • Ruszyły zapisy na rekolekcje Mysterium fascinans

  9 - 11 września 2016

  Rekolekcje liturgiczne Myserium fascinans odbędą się po raz dziewiąty w weekend 9-11 września 2016 r. w Krakowie pod hasłem „Duchowość kształtowana przez liturgię”. Organizujemy je po raz kolejny w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym pod Wawelem. W tym roku rekolekcjonistą będzie pomysłodawca rekolekcji, ks. Krzysztof Porosło; tradycyjnie nie zabraknie także zaproszonych prelegentów.

  Pełny artykuł »