Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Z Krakowa do Rzymu

  20 stycznia 2017

  Udało się. Przebyliśmy ponad tysiąc kilometrów z Krakowa do Rzymu, żeby zaśpiewać na uroczystej Mszy, która zakończyła jubileusz 800-lecia Zakonu Dominikanów. W sobotę 21 stycznia w Bazylice Laterańskiej schola Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, razem z krakowskim organistą Henrykiem Kowalczykiem, zapewnią oprawę muzyczną na tym niezwykłym wydarzeniu.

  Pełny artykuł »
 • Obchody 800-lecia dominikanów z papieżem Franciszkiem i polskim śpiewem

  20 - 22 stycznia 2017

  W sobotę, 21 stycznia 2017 r. w papieskiej bazylice na Lateranie Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. kończącej obchody jubileuszu 800-lecia dominikanów. Razem z Rodziną Dominikańską z całego świata uczestniczyć w niej będzie nasza schola, która została poproszona o poprowadzenie śpiewu.

  Pełny artykuł »
 • Dominikańskie akcenty na Mszy św. z papieżem Franciszkiem

  21 stycznia 2017

  Przygotowania do Eucharystii zamykającej Jubileusz Zakonu Kaznodziejskiego, której 21 stycznia 2017 w Bazylice na Lateranie będzie przewodniczył papież Franciszek, warto rozpocząć od uchwycenia właściwej perspektywy. Mowa o Mszy papieskiej, która – nawet jeśli zawierać będzie pewne elementy tradycji liturgicznej Kaznodziejów, które duchowo karmiły Zakon przez stulecia – nadal taką pozostaje. Nie jest to więc liturgia Kaznodziejów celebrowana przez Papieża, ale Msza papieska z elementami dominikańskiej liturgii.

  Pełny artykuł »
 • Msza św. kończąca jubileusz dominikanów z papieżem Franciszkiem

  21 stycznia 2017

  W sobotę, 21 stycznia o godzinie 16 papież w Bazylice św. Jana na Lateranie Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. zamykającej jubileusz osiemsetlecia Zakonu Kaznodziejskiego. Będzie to ważne wydarzenie, które nie tylko powinno kierować nasze myśli ku minionym wiekom, ale też zagrzewać nas do odważnego spojrzenia na przyszłość dominikanów.

  Pełny artykuł »
 • Koncert i wspólne kolędowanie

  12 stycznia 2017

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół, Sympatyków i Współpracowników naszej Fundacji na koncert „Kolędy na trzy-czte-ry” i wspólne kolędowanie w czwartek, 12 stycznia 2017. Rozpoczynamy o 18:00 w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów.

  Pełny artykuł »