Blog

Na naszym blogu prezentujemy aktualne wydarzenia i projekty Fundacji. Tworzymy je dla Was – zachęcamy więc, abyście pozostali z nami i śledzili kolejne wpisy.

 • Kolokwium na temat głoszenia

  10 - 14 października 2016

  W dniach 10-14 października w St. Louis w Stanach Zjednoczonych odbyło się Międzynarodowe Kolokwium na temat kaznodziejstwa. Jednym z reprezentantów europejskich instytucji, zaproszonym do udziału w Kolokwium, był prezes naszej Fundacji, o. Dominik Jurczak OP.

  Pełny artykuł »
 • Katechezy w Sali na Górze o Mszy św.

  13 października 2016

  Razem z Salą na Górze rozpoczynamy cykl katechez w krakowskiej Bazylice Mariackiej. Dotychczas mówiono tam już o człowieku, o Kościele, o katolicyzmie, a ostatnio - o miłosierdziu. W tym roku sprawdzimy kiedy Msza przestaje być nudna.

  Pełny artykuł »
 • Przyjdź na Gródek 2 października

  2 października 2016

  W najbliższą niedzielę, 2 października o godz. 11:00 odprawimy naszą pierwszą Mszę na Gródku, na którą już teraz Was bardzo serdecznie zapraszamy. Jesteśmy nowi w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym i cieszymy się, że będziemy razem spotykać się na Liturgii. To dla nas okazja, aby poznać tę „gródkową” wspólnotę (i nie myślimy tu o mniszkach) oraz dowiedzieć się, czym ta Eucharystia jest dla Was.

  Pełny artykuł »
 • Nowy prezes naszej Fundacji

  17 września 2016

  Podczas tegorocznych wakacji dużo się u nas działo. Nie tylko braliśmy udział w przygotowaniu liturgii podczas Światowych Dni Młodzieży i przeżyliśmy rekordowe rekolekcje Mysterium fascinans, ale przede wszystkim rozpoczęli u nas pracę trzej nowi ojcowie.

  Pełny artykuł »
 • Przyjmij chrzest lub bierzmowanie u dominikanów

  16 września 2016

  Po raz kolejny grupa osób w różnym wieku i o najróżniejszym doświaczeniu życiowym będzie przygotowywała się do przyjęcia chrztu wraz z bierzmowaniem i komunią na naszym kursie przy krakowskim klasztorze dominikanów. Drugą grupę stanowić będą ochrzczeni, którzy nie przyjęli bierzmowania lub pierwszej komunii i teraz chcą to nadrobić.

  Pełny artykuł »